ماجرای تلفن تاشوی قدیمی در موزیک ویدیو "سلام" از ادل !

تلفن تاشوی قدیمی به کار رفته در ویدیوی Adele که حتما همه شما آن را دیده‌اید، نسخه تاریخ گذشته‌ای از تکنولوژی است که ما را به عصر Blingeeهای (انیمیشنهای درخشان قدیمی) MySpace و نخستین نسل غول پیکر از iPod ها می‌برد. می‌دانیم که استفاده از یک موبایل تاشوی قدیمی در عصر Samsung Galaxy S6 و iPhone 6s و Rose Gold کمی عجیب به نظر می‌رسد. ولی اکنون کارگردان ویدیوی احساسی Hello لازم دانست تا توضیحاتش را درباره این انتخابش ارائه دهد.

خاویر دولان (Xavier Dolan) کارگردان جوان اما نامی کانادایی که فیلمهای موفقی همچون I Killed My Mother و Mommy را در کارنامه خود دارد به تازگی به لس انجلس تایمز گفت:

«من GIFها را در توئیتر دیدم، ولی من از اون آدمهام که میگه “هی رفیق، ولش کن. اهمیت نداره”. اما در واقع توضیح حقیقی این است که من اصلا فیلم ساختن از تلفن‌ها یا اتوموبیل‌های مدرن را ندارم. آنها همه جا در زندگیهای ما کاشته شده‌اند وقتی آنها را دی فیلمها می­بینید به یاد می­آورید که در جهان واقعی هستید.» و می­افزاید «اگر یک آیفون یا تویوتا در فیلمی ببینید، اینها ضد روایتگری داستان هستند، و شما را از داستان دور می­کنند. اگر من یک آیفون یا اتوموبیل مدرن را در فیلمی قرار دهم این احساس به انسان دست می­دهد که من دارم تبلیغ می­کنم.»

او در ادامه­ توضیخات خود گفت:

که اگر شما هدفتان تمرکز بر مفهوم چیزی در ویدیو باشد، به هیچ وجه نمی­خواهید به یک غرفه مایش تلفن نگاه کنید: «ویدیو می­گوید که Adele در طبیعت است، جایی که دوباره به حقوق خود رسیده». و می­گوید «این عنصری از گذشته است. و این مهمتر از خود تلفی تاشو و تلاش برای تعیین این است که این سامسونگ است AE9 است یا هر چیز دیگر.»

پس Dolan نمی­خواهد از روایت احساسی ویدیو با نالیدن دربراه­ی تکنولوژی برند مدرن عافل شوید، پس از یک تکنولوژی نوستالژیک تاریخ گذشته استفاده کرده تا حواس بینندگان زیاد پرت نشود.

ps888ojmcvyl7syn2fr6

شما میتوانید به صورت کاملا قانونی ترک Hello را در اسپاتیفایرایگان گوش دهید و یا در آیتیونز خریداری کنید و از شنیدن این اثر هنری لذت ببرید.

منبع: solfanews

583 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *