نخستین جایزه داستان کوتاه «استفن کینگ» اعلام شد

نشریه «گاردین» به همرا انتشارات «هادر و استاوتون»، که بیشتر ناشر انگلیسی آثار «کینگ» ایست ، فراخوان مسابقه‌ای را با موضوع داستان‌های کوتاه ژانر وحشت اعلام کرده است که برنده نهایی آن را خود آقای «استفن کینگ» انتخاب خواهد کرد. جایزه نفر برنده این رقابت شامل انتشار داستان برگزیده در سایت رسمی «گاردین» و امکان حضور در «مسترکلاس» مهارت‌های داستان‌نویسی با حضور «فیلیپا پراید»، ویراستار انگلیسی آثار «کینگ» خواهد بود.

داستان های ارسالی باید نسخه ی اصلی باشند و  تعداد کلمات آن بیش از “چهار هزار کلمه” نرسد. همچنین داستان ارسالی باید برگرفته و بازتاب دهنده برخی از وجوهی باشد که این استاد داستان‌های گونه وحشت عنوان کرده است:

«محور داستان باید موجز و نشان دهنده تجربه‌ای برانگیزاننده باشد. می‌تواند تکان‌دهنده و حتی شوک‌آور باشد. چیزی مثل رقص با بیگانه‌ای که هرگز او را نخواهید دید، یا بوسه‌ای در تاریکی یا عتیقه‌ای بسیار زیبا در یک بازار خیابانی.»

«کینگ» در پیشگفتار «شیف شب» در توصیف یک داستان وحشت آورده است: «این گونه ادبی باید خواننده یا شنونده را برای لحظاتی جادو و او را در دنیایی که هرگز ندیده و نمی‌تواند ببیند رها کند.»

«استفن کینگ» از ۳۵ سال پیش تا کنون نزدیک به ۲۰۰ داستان کوتاه نوشته است که برخی از آن‌ها در مجموعه‌ای با نام «بازار رویاهای بد» منتشر شده است؛ هم‌چنین وی ۵۰ رمان‌ مطرحی را چون «درخشش» (Shining) به رشته تحریر درآورده که بسیاری از آن‌های به فیلم برگردانده شده است.

پایان مهلت ارسال آثار ۱۸ دسامبر ۲۰۱۵ (۲۷ آذر ماه) است و اطلاعات بیشتر روی سایت «گاردین»قرار دارد.

207 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *