نیم نگاهی به Tearaway Unfolded : تنها محدودیت ، خلاقیت شماست

تا به حال بازی ای را انجام داده اید که در نگاه اول شما را جذب محیط سراسر هنری-فانتزی خود کند؟ Tearaway Unfolded ساخته جدید استدیو Media Molecule ، شما را در ثانیه های اولش جذب خودش می کند! با محیطی سراسر کاغذی و رنگی ، زیبایی بصری خاصش ، شما را تحت تاثیر قرار میدهد و از همان اولین ثانیه ها شما را درگیر داستان ساده اما جذاب خودش می کند ، ایده هایی را اجرا می کند که شاید بازی های دیگر حتی جرئت نزدیک شدن به آن ها رو هم نداشته باشند.

گیم پلی بازی نیز همانند همه ی بازی های ۳D Platfomer شامل پرش و گشت و گذار در محیط می باشد اما چیزی که این بازی را از دیگر بازی های هم سبک مجزا می کند ، استفاده بسیار جالب آن از DualShock 4 یا همان دسته کنسول خانگی PS4 است.maxresdefault

با نور پشت دسته ی پلی استیشن می توان به بازی نوری مانند نور خورشید تاباند و محیط بازی را تا حد زیادی تغییر داد و با تاچ پد می توان باد را کنترل کرد که کل محیط فانتزی بازی را تحت تاثیر قرار می دهد و حساسیت و لطافت جهان کاغذی Tearaway را به خوبی نمایش میدهد. این قابلیت ها همه نقش اساسی در بازی دارند و به خوبی در بازی تعبیه شدند به طوری که هیچوقت بازیکن را خسته نمی کنند. طراحی مراحل حول این مکانیک ها می باشد و یکی از بهترین ها در نوع خود است.

گرافیک بازی در یک کلام فوق العادست. جهان کاغذی Tearaway جهانی بسیار زنده ، پویاست و همیشه باعث لبخند زدن شما می شود. همه چیز به خوبی طراحی شده.انیمشین ها و افکت ها متشکل از تا خوردن و حرکات کاغذ است. شاید جالب ترین نکته راجب این بازی این باشد: هر چیزی که در دنیای Tearaway وجود دارد را می توان واقعا با کاغذ ساخت و حتی خود بازی هم گیمر را به ساختن آنها تشویق می کند. این نوع گرافیک بازی باعث شده تا بازیکن به راحتی شکل و شمایل آن را هر طور که می خواهد تغییر دهد. تنها محدودیت در این بازی ، خلاقیت شماست(!).tearaway-unfolded-screen-01-ps4-us-15jun15

در Tearaway بر خلاف اکثر بازی ها , بازی سعی نمی کند که شما را جای کاراکتر اصلی قرار دهد بلکه بیشترین سعی براین است که بازیکن را بیشتر دوست شخصیت اصلی قرار دهد. دوستی که به یاری رساندن به دوستش ، سعی دارد پیام خود را به مقصد برساند. داستان بازی بسیار ساده است اما نحوه ی اجرا و پایان این بازی همه و همه دست به دست میدهد تا شما یکی از بهترین تجربه های بازی های ویدیویی را تجربه کنید. موسیقی بازی بسیارموسیقی عجیبی است Tearaway بیشتر متشکل از صدا های ساده مانند دست زدن است. موسیقی ای بسیار دلنشین و با محیط بازی کاملا همخوانی دارد. دشمنان بازی کاغذهای  باطلهای  هستند که هر کدامشان به نحوی راه را برای پایان رساندن این ماجراجویی سخت تر می کنند. دقیقا یکی از مشکلات بازی همین است ، بازی هیچ چالشی ندارد و اصلا سخت نیست.

Tearaway-Unfolded-1-1280x720مرگ به معنای پایان بازی وجود ندارد و با هر دفعه نابود شدن دوباره به همان جای قبلی باز می گردید. دشمنان با  بسیار خوب طراحی شدند و به راحتی نابود می شوند. نقطه ضعف بعدی بازی کوتاه بودن آن است. این بازی را می توان در کمتر از ۱۰ ساعت به پایان رساند . همچنین مرحله ها و ماموریت های اضافه به هیچ عنوان بازیکن را برای انجام آنها تشویق نمی کنند.

 

در نهایت Tearaway بازی ای زیباست که با همه ی بدی ها و خوبی هایش به همه توصیه می کنیم حداقل یک بار هم که شده تجربه اش کنند.

اختصاصی سایت “دو فصل”
201 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *