با Detroid آشنا شوید: اثر بعدی دیوید کیج

Detroid

در هفته گیم امسال که در پاریس برگزار شد شاهد حضور بازی جدیدی از کمپانی Quantic Dream بودیم.استدیو فرانسوی ای که شاهکاراهایی همچون Heavy Rain و Beyond: Two Souls را ساخته است.

در سال ۲۰۱۲ شرکت Quantic Dream دمویی از موتور جدید بازی خودرا که در Beyond: Two Souls میخواست در آن استفاده کند را منتشر کرد. در این دمو (که بیشتر برای نشان دادن توانایی های بصری این موتور و کنسول PS3 طراحی شده بود) وارد دنیایی میشویم که در آن ربات ها آنقدر پیشرفت کرده اند که جای خدمت کار و کارگران را در جامعه گرفته اند. در این دمو دختری به اسم کارا (KARA) که یک ربات خدمت کار است برای اولین بار سرهم میشود تا به خط فروش برود اما وقتی علامت هایی از داشتن احساسات و سوال کردن در مورد اینکه “من یک محصول هستم” را در آن میبینند میخواهند اورا از خط فروش خارج کنند تا اینکه با گریه های کارا مسئول ربات ها به او اجازه میدهد که به خط فروش برود. دمو به اینجا ختم میشود اما همین دموی ۱۰ دقیقه ای آنقدر تاثیر گذار بود که از همان زمان کاربران زیادی خواستار تبدیل این دمو به یک بازی مستقل بودند، اتفاقی که چهار سال بعد در هفته بازی پاریس افتاد.Detroid

در تریلری که برای بازی جدید با عنوان Detroid نمایش داده شد، بازهم کارا را میبینیم (که البته به نسل هشتم هم ارتقا پیدا کرده!) که در میان جمعیت انسان ها مشغول تردد است و رباط هایی که در اطراف او هستند نگران بنظر میرسند که چرا کارا با وجود اینکه ربات است در جمع آنان نیست. چیزی که به ذهن میرسد داستان انقلاب ربات های به بردگی گرفته شده بر علیه انسان هاست.

Detroid

از آنجایی که کارگردان بازیهای Quantic Dream سابقه ی بسیار درخشانی در زمینه تولید بازیهای عمیق و تاثیر گذار دارد ، انتظار میرود که شاهکار دیگری از وی در حال تولید است.

با این وجود هنوز تاریخ عرضه ای از سوی استدیو اعلام نشده است.

342 بازدید