زندگی روزمره، به روایت ویلسن: موزیک ویدیو Routine از Steven Wilson

استیون ویلسن (Steven Wilson ) ، خواننده، گیتاریست، آهنگساز و ترانه سرای بریتانیایی، نام ناشناخته ای در موسیقی راک نیست. حتی اگر وی را به نام نشناسید، یحتمل آهنگسازی به یادماندنی وی در گروه Blackfield  -که درایران محبوبیت ویژه ای یافته- را به یاد دارید.
آلبوم اخیر انفرادی وی، که به نام Hand. Cannot. Erase.  در ماه فوریه منتشر شد، یکی از جالب توجه ترین آلبوم های سال بود ؛ از این روکه نه تنها پرفروش ترین آلبوم راک انگلستان، و سی و پنجمین آلبوم  در میان آلبوم های پرفروش ایالات متحده آمریکا قرار گرفت، بلکه منتقدین موسیقی را حیرت و تحسین واداشت.  اخذ نمره ۸۹ از صد از وبسایت Metacritic   و ۴٫۵ از ۵ از وبسایت AllMusic  تنها گوشه ای از تحسین ها از این آلبوم بود.RT_001_H

این آلبوم روایت داستانی زندگی و مرگ زنی است که تنها زندگی میکند، کم کم جرات و جسارت جوانی را از دست میدهد و وقتی میمیرد، سه سال کسی نه متوجه مرگش میشود، نه دلش برایش تنگ میشود. اولین کلیپ از این آلبوم، از آهنگ Routine هفته پیش منتشر شد که انیمیشنی  به سبک Stop-Motion  است، و همانند متن شعرش، گرفتاری قهرمان قصه را “روتین” بی روح زندگی اش، بسیار با احساس و اثر گذار به تصویر میکشد:

 

(دریافت)

میتوان این آلبوم را نقدی بر تنهایی زندگی بشر مدرن دانست. استفاده از ملودی های به نسبت ساده و به یادماندنی در کنار موسیقی فنی و پیچیده نیز، کمک میکند تم و فضای تضاد انسان مدرنتشدید گردد.همچنین، طرح کارتونی و رنگین این ویدیو کلیپ، بی آنکه از احساسات آن بکاهد، آن را برای همگان دیدنی و قابل ارتباط میکند – حتی کسانی که رابطه خوبی ب موسیقی ویلسن نداشته باشند!

622 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *