در جست و جوی دوری :یک ماجراجویی که احتمالا دوری دوباره آن را فراموش می کند


“در جست و جوی دوری” ، محصول مشترک کمپانی های دیزنی و پیکسار ، که در واقع دنباله ی انیمیشن معروف ، “در جست و جوی نمو” -که جایزه ی اسکار سال  ۲۰۰۳ را نصیب خود کرد است- می یاشد. در سری جدید نمو، ما نیز بار دیگر صدای  Albert Brooks را به عنوان صدای دلقک ماهی روان پریش قصه Marlin ، و صدای Ellen DeGeneres را در نقش tangfish فراموش کار ، دوری ، خواهیم شنید . داستان فیلم از ۶ ماه بعد از داستان شماره ی قبلی آغاز میشود ؛ جایی که دوری یادش می آید که قبل از این که مارتین را ببیند و به او برای نجات پسرش (Hayden Rolence) نمو کمک کند ، به دنبال چه بوده است؟! از این رو ، یک ماجراجویی را آغاز می کند به امید اینکه والدین گمشده ی خود را پیدا کند .eMnd2Dr

کارگردان در جستوجوی نمو، (Andrew Stanton)  نیز بار دیگر بازگشت تا با عضو قدیمی دیزنی/ پیکسار Angus MacLane -که در ساخت در جستوجوی نمو حدود یک دهه قبل نیز دست داشت- همکاری کند ؛ وی نیز با همکاری  Victoria Strouse داستان این قصه را پدید آوردند .

تریلر”درجست و جوی نمو” بدون شک به دنبال اثر بعدی دیزنی/ پیکسار ، دایناسور خوب (The Good Dinosaur) که اواخر این ماه روی پرده می رود ، بیرون خواهد آمد اما شما هم اکنون میتوانید آن را به صورت آنلاین تماشا کنید. این تریلر که Ellen Lee DeGeneres ، به طور انحصاری روی کانال یوتیوبِ خود گذاشت ، برای کسانی که به اندازه کافی سن دارند که یک دهه قبل درجست وجوی نمو را در سینما ها دیده باشند بسیار خاطره انگیز است.

بسیاری از افراد ، مخصوصا کودکان و نوجوانان دیروز منتظر اکران نموِ۲ هستند اما متاسفانه تا ژوئن ۲۰۱۶ خبری از اکران “درجست و جوی دوری” نخواهد بود ellen-show-jpg_164449؛ به هر حال این تریلر کار خود را خواهد کرد و کمی قلب آنها را تسکین خواهد داد . این بر عهده ی تریلر بعدی است که همه را قانع کند که این انیمیشن نیز مانند شماره ی قبلی شاهکار خواهد بود .

سابقه ی دیزنی و پیکسار در ساخت [su_tooltip style=”light” position=”north” title=”Prequel” content=”فیلمی که داستان قبل از فیلم دیگر را بیان میکند”]Prequel[/su_tooltip] ها و [su_tooltip style=”light” position=”north” title=”Sequel” content=”فیلمی که داستان بعد از فیلم دیگر را بیان میکند”]Sequel[/su_tooltip] ها  درخشان است ( Sequel: فیلمی که داستان بعد از فیلم دیگر را بیان میکند . prequel:فیلمی که داستان قبل از فیلم دیگر را بیان میکند .) به عنوان مثال سری داستان های اسباب بازی های (۲ و ۳) که به عنوان یک sequel مورد علاقه ی همگان قرار گرفت یا “کارخانه ی هیولاها” و “دانشگاه هیولاها” که به عنوان یک Prequel واقعا شاهکار بودند!

تا به اینجا که همه در یکمورد هم عقیده اند ؛ آن هم این است که “سری ماشین های ۲” تا کنون ضعیف ترین کار پیکسار  بوده است ، از طرفی “در جست و جوی دوری” فیلمی است که Stanson بعد از فیلم “جان کارتر” فیلمی که با وجود عالی بودن کمی ضرر برای Stanson به بار آورد قصد ساختن آن را کرده است. پس احتمالا Stanson با این فیلم میخواهد به صحنه باز گردد، اشتیاق علاقهمندان برای دیدن فیلم را دو چندان میکند!

لازم به ذکر است که Finding Dory پتانسیل تبدیل شدن به یک انیمیشن تاریخی مانند شماره ی قبلی را دارد.

 

187 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *