بتزی دراک در گذشت

بازيگر زن مشهور سينما درگذشت. «بتزی دراک » هنر پیشه مشهور هاليوود در خانه‌اش در لندن در ۹۲ سالگي درگذشت. دریک، فرزند ارشد دو مهاجران آمریکایی، در پاریس، فرانسه متولد شد. اگر چه پدر بزرگ او، تریسی دریک، هتلداری مشهور در شیکاگو، ایلینوی بود،لیکن پول خود را در سال ۱۹۲۹ در سقوط بازار سهام از دست داد.Betsy_Drake_in_Every_Girl_Should_Be_Married_trailer
در نتیجه او به همراه والدین و برادرانش به آمریکا برگشتند . او به ۱۲ مدرسه مختلف برای تحصیل رفت، وی قبل از تمرکز بر روی تئاتر و بازیگری در کالج در پارک راک کریک تحصیل میکرد و پس از گذارندن تحصیلات اولیه در دانشگاه هاروارد پذیرفته شده و در آنجا مشغول تحصیل شد و بعد چهار سال تصمیم به وارد شدن در عرصه حرفه ای بازیگری شد. بتزی دراک با فيلم «هر دختري بايد ازدواج کند» به شهرت رسید و تبدیل به یکی از بی بدیل ترین بازیگران سینما شد.

دراک همسر «گري گرانت» بازيگر برنده اسکار، فيلم‌هايي چون «داستان فيلادلفيا»، «شمال از شمال غربي»، «بدنام» و «گرفتن يک دزد» است. « بتزی دراک » پس از آنکه در سال ۱۹۶۲ از «گرانت» جدا شد، کمي بعد در سن ۵۳سالگی از حرفه‌ بازيگري فاصله گرفت و از همان موقع در خانه کوچکي در لندن به زندگي‌اش ادامه داد. او سومین همسر «گرانت» بود، «گرانت» پس از او نيز با شخص ديگري ازدواج کرد.

211 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *