سفری از جنس شن؛ نگاهی کوتاه بر بازی Journey

در اکثر بازیای امروزی هدف کلی بازی در همان اوایل به بازیکن گفته میشود اما Journey دقیقا بر عکس ان است. در واقع بازیکن تا اخرین لحظات بازی هدفی جز رسیدن به نوک قله ای که از اول بازی برای دیدن ان لحظه شماری کردیم را ندارد. “از کجا باید برم؟” , “کی میرسم؟” و “اصلا چرا باید برم؟” همه و همه سوالاتی هستند که مدام بازیکن از خود میپرسد.

Journey.Game_.full_.1293648

اسم بازی واقعا در خور آن است. Journey به معنی سفر. سفری که نه ابتدای ان معلوم است نه پایان دقیقی دارد. گرافیک بازی بسیار زیباست به ویژه برای بازی که به صورت دانلودی از شبکه [su_tooltip style=”light” position=”north” title=”PSN” content=”Playstation Network”]PSN[/su_tooltip] قابل دسترس است. بازتاب نور خورشید بر روی شن ها بسیار زیباست تا جایی که بعضی وقت ها نا خود اگاه دست از بازی میکشیدیم و به ستایش مناظر زیبای بازی که به نظر تمامی ندارند میپرداختیم. استایل بازی هم مانند هدف بازی بسیار گنگ است. نقاشی هایی مانند سنگ نگاره هایی از مصر باستان سراسر بازی میباشند که همه و همه دست به دست هم میدهند تا شما را هر چه کنجکاو تر برای پایانی که در یک کلام “فوق العاده” است اماده کنند.

journey-game-screenshot-6

فیزیک شن به شدت واقعگرایانه است و با حرکات بازیکن , باد و حتی صدای کاراکتر هم حرکاتی کاملا طبیعی از خود نشان میدهند. گیمپلی بازی در بهترین حالت خوب است. کاملا مشخص است که سازندگان در “That Company Games” هدفی جز هر چه ساده نگه داشتن بازی نداشتن اما این سادگی بعضی جاها باعث خسته کنندگی بازی میشود , چرا که بازیکن فقط در زمانی بپرد که شال کاراکتر بلند است ولی متاسفانه بعضی اوقات جایی برای پر کردن پرش یا همان بلند کردن شال کاراکتر وجود ندارد و بازیکن مجبور میشود راه برود که بسیار کند است.1894874-997885_20120301_024 صدا گذاری و موسیقی Journey فوق العاده است! حتی اگر نمی خواهید این بازی را بازی کنید حتما [su_tooltip style=”light” position=”north” title=”OST” content=”Original Soundtrack”]OST[/su_tooltip] را دانلود کنید. گوش کردن به موسیقی این بازی حتی در زمانی که بازی نمیکنیم هم بسیار لذت بخش است و صد در صد ارزش دانلود را دارد و از همه مهمتر با محیط های Journey کاملا هماهنگی دارد. موسیقی هایی که امید را فریاد میزنند و شما را مشتاق به دیدن پایان بازی میکنند. و اما قسمت چند نفره این بازی , شاید بهترین قسمت بازی! قسمت چند نفره بازی دقیقا مثل قسمت تک نفره ان است تنها چیز متفاوت ان است که فردی که شما تا حالا ندیده اید و اشنایی ندارید با شما بازی میکند و نمیتوانید به طور مستقیم با ان فرد در ارتباط باشید.

maxresdefault

تنها راه ارتباطی یکصدا است که با نگه داشتن دکمه طولانی تر و بلند تر میشود. شاید ساده به نظر برسد اما زیبایی بازی را دو چندان کرده است. دو نفر که همدیگر را نمیشناسند. با فقط یک صدا. مردم جهان با هر نژاد, زبان و مذهبی می توانند با هم از یک سفر لذت ببرند.  با همین دو مکانیک ساده حس وابستگی و نیاز را چنان در بازیکن ایجاد میکنند که با ترک کردن بازیکن دیگر بازیکن حس تنهایی می کند و به همین دلیل هم اکثر دفعه هایی که ما بازی کردیم اکثرا با یک بازیکن دیگر بازی را به اتمام رساندیم. journey سفریست که به همه پیشنهاد میکنیم چون این بازی علاوه بر گرافیک زیبا و موسیقی بی نظیر تجربه ای نو را به شما هدیه می دهد.

اختصاصی سایت “دو فصل”

215 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *