پخش ترانه شادمهر عقیلی در اخبار ۲۰:۳۰

در ۲۴ آبان ۹۴ خبری پر حاشیه از اخبار ۲۰:۳۰ شبکه دو سیما پخش شد که در این دو روز این خبر نقل زبان کاربران شبکه های اجتماعی بوده است.
در بخشی از این اخبار قسمتی از آهنگ شادمهر عقیلی خواننده پرطرفدار ایرانی مقیم آمریکا پخش شد که ترانه اش از مونا برزویی یکی از ترانه سرا هایی که در سال های اخیر با هنرمندان مطرحی همچون احسان خواجه امیری و سعید مدرس همکاری داشته است سروده شده بود.

او پس از پخش این آهنگ اضافه کرد:  “معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی برای دانشجویان علاقه مند یک کارگاه شعر سرایی برگزار کرده که استاد این کلاس در کمال تعجب یکی از ترانه سرایان خوانندگان لس آنجلسی است. کسی که با شاعران بسیاری که ضد نظام و حتی ضد اسلام شعر سرایی کرده اند همراه و رفیق است و برایشان تبلیغ می کند و از این سو نیز ممنوع الکار است. حال در مرکزی دانشگاهی و فرهنگی برای دوره آموزش ترانه سرایی دعوت شده” این یعنی مسئولان دانشگاه یا سابقه این خانم شاعر را نمی دانستند و یا در جریان بودند و اهمیت نداده اند، گر چه یک جستجوی اینترنتی همه چیز را معلوم می کند.

اما تعجب بسیاری از مخاطبین این برنامه و طرفداران این ترانه سرای با استعداد از تهمت و ناروا زدن این برنامه نبود زیرا ۲۰:۳۰ سابقه درخشانی در سرکوب جوانان با استعداد این مرز و بوم دارد.
تعجب اکثر مردم از این است که کتاب شعر مونا برزویی دادی مجوز رسمی از ارشاد است و سوال اولی که مطرح میشود این است که اگر این ترانه ها منافاتی با قوانین جمهوری اسلامی دارد پس چرا به آن ها مجوز دادند و سوال دوم آنکه دست اندر کاران این شبکه از کارشکنی و لطمه زدن به ادب و هنر چه سودی میبرند؟

554 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *