Valve به شما کمک می کند تخفیف های استیم را از دست ندهید !

تمام گیمرها تخفیفات ویژه ی استیم ( Steam ) در تعطیلات ها را میشناسند چرا که در طول این تخفیفات بازی های مختلف _ چه قدیمی چه جدید _ با قیمت ارزان تری در اختیار کابران استیم برای خرید قرار میگیرد . همچنین همه ی گیمر ها این قانون را میدانند : ” هیچ وقت بازی را که تخفیفش تایمر محدودیت ( limited-time flash sale ) ندارد یا تخفیف مخصوص روزانه ( daily feature ) نیست نخر مگر این که آخرین روز تخفیف در آن تعطیلات باشد ! چون همه میدانند که اگر بخرند ممکن است بعد از خرید قیمت پایین تر بیاید ! این قانون زمان و وقت زیادی میطلبد ؛ چرا که اگر کسی بخواهد تخفیف بازی ای را دنبال کند مجبور است هر روز و دائماً به استیم سر بزند تا اگر تخفیف بازی که میخواهد بخرد کمتر شده بود ، برای خرید آن اقدام کند . اینکه کِی یک بازی به شکل تایمر محدودیت تخفیف بخورد مشخص نیست ! پس مجبور است هر روز و هر ساعت آن ها را چک کند چرا که تخفیفات “تایمر دار ” هر ساعت عوض میشوند ! ولی در حراج های تعطیلات زمستان و تابستان پیش رو قرار است شاهد تغییراتی باشیم .steam

در زمستان و تابستان پیش رو ، این بار به جای اینکه تخفیفات ” روزانه ” ( daily feature ) یا ” هفتگی ” (feature  (weekly یا ” تایمر دار ” ، شاهد تخفیفات استاتیک خواهیم بود ؛ یعنی به جای اینکه در زمان مشخصی قیمت ها پایین بیایند ، تا آخر حراج و تعطیلات ثابت میمانند . هنوز بازی هایی خواهند بود که به شکل برجسته ( highlight ) روی صفحه استیم قرار میگیرند و این بازی ها به مدت زمان ۲۴ الی ۴۸ ساعت اینطور باقی خواهند ماند ، ولی دیگر تغییر قیمتی در کار نخواهد بود .

به گفته ی خود وَلو ( Valve ) ” این تغییر ، چندان اساسی نیست ” که از لحاظ فنی باید بگوییم حق با آنهاست ! اکثریت بازی های تخفیف خورده در این حراج ها قیمت شان ثابت باقی میماند و تغییری نمیکنند ، اما برای آن بازی هایی که تخفیف شامل آنها میشود ، Valve امیدوار است که بتواند ارزش حراج را بالا ببرد و به وسیله ی آن به گیمر ها این اجازه را بدهد تا بازی ها را با قیمت کمتری خریدار کنند . ( فکر کنم منظورشان از بالا برد ارزش حراج ، ارزش معنوی آن است ؛ امیدوارم منظورشان ارزش مادی آن نباشد ! ) هنوز مشخص نیست که این تخفیفات جدید همان تخفیفات استاندارد استیم هستند یا بیشتر به میزان تخفیفات ” روزانه “و ” هفتگی ” یا ” تایمر دار ” نزدیک اند .

از طرفی ، این امر ممکن است همان چیزی باشد که Valve برای نیروی دوباره بخشیدن به حراج هایش لازم داشت ! اگر دقت کنید میبینید که حرکت ها و حیله هایی که کاربران سوار میکنند ارزش حراج را در مناسبت ها و تعطیلات مختلف تا جایی پایین آورده که به جای حراج آن را به بازی ای به نامِ” صبر کن تا قیمتش پایین بیاید ” تبدیل کرده است . عرضه بازی ها با تخفیفات ثابت به Valve این اجازه را میدهد که بیشتر روی امر “حراج ” تمرکز کند ؛ فقط یک تخفیف ساده با قیمت معقول ارائه دهد ، و در کنار دوباره لذت بخش کردن امرِ “حراج ” ، خرید را برای شما هم آسان تر کند ! چرا که دیگر لازم نیست مدام به استیم سر بزنید و با خیال راحت خریدتان را میکنید !

اما از طرفی دیگر ، برخی از کابران استیم معتقد اند ، این تخفیفات ” تایمر دار ” و ” روزانه ” و ” هفتگی ” در طی حراج های تابستانی و زمستانی ، و گشتن و منتظر بودن برای بهترین تخفیف ، در واقع قسمتی از لذت بخش بودن آن است ! برداشتن این سیستم تخفیف دهی حراج های استیم را تنها به یک حراج ساده ی اینترنتی مانند حراج های دیگر تبدیل میکند . از طرفی نگران این هستند که میزان تخفیفات ثابت جدید ، به خوبیِ تخفیفات
” تایمر دار ” و ” روزانه ” و ” هفتگی ” نباشد !

حال از این تغییر ناگهانی چه خوشمان بیاید چه نیاید ، لازم نیست زیاد صبر کنیم تا ببینیم چه میشود ؛ شایعه شده است که تخفیفات پاییزی از ۲۵ ام نوامبر شروع میشوند و تا ۱ ام دسامبر ادامه خواهند داشت . به دنبال آن شاهدِ حراج زمستانی از ۲۲ دسامبر تا January 4 خواهیم بود .

385 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *