بازسازی فیلم " مومیایی " : تام کروز در حال بحث برای پیوستن به فیلم

استودیو ی Universal قصد دارد که فیلم های هیولایی خود را برای قرن ۲۱ ام بازسازی کند و این طور که مشخص است تصمیم دارند با فیلم ” مومیایی ” ( The Mummy ) ، نوشته ی Alex Kurtzman این کار را شروع کند . البته این امر در جای خود باقیست که آیا Luke Evan ، بازیگر نقش وِلَد ( Vlad the Impaler ) در فیلم ” ناگفته های دراکولا ” ( Dracula Untold ) نقش خود را در فیلم های هیولای که قرار است ساخته شوند حفظ میکند ؟ یا فرد دیگری جای او را میگیرد ؟ اما تا کنون ، چیزی که مشخص است این است که کمپانی بیشتر روی دیگر موجودات تاریکِ شب که خون آشام نیستند تمرکز کرده و قصد زنده کردن آنها در دنیای سینما را دارد .

مورد دیگر اینجاست که Universal اخیرا اعلام کرد که قصد دارد از آنجلینا جولی بخواهد که در بازسازی فیلمِ ” عروس فرانکِشتاین ” ( Bride of Frankenstein ) حضور داشته باشد . فیلمی که تا کنون نه نویسنده و کارگردان رسمی برای آن اعلام شده ، نه تاریخ عرضه ی معینی ! به طور مشابهی ، از این خبر دار شدیم که قرار است با تام کروز برای پیوستن به بازسازی فیلم ” مومیایی ” صحبت شود .tom-cruise-luna-park-writer

سایت Variety از این خبر داد که با تام کروز برای پیوستن به بازیگران فیلم ” مومیایی ” وارد بحث شده اند و قرار است ساخت فیلم را در بهار ۲۰۱۶ شروع کنند و آن را در مارس ۲۰۱۷ روی پرده ببرند . در حالی که اخبار اولیه دقیقا مشخص نکرده که تام کروز نقش چه کسی را در فیلم قرار است بازی کند ، اما در یک خبر کوتاه در سایت Variety اعلام شد که وی نقش یک عضو نیروی دریایی سابق ( ex-Navy SEAL ) در دنیای مدرن را دارد . _ این یعنی فیلم در زمان حال اتفاق میافتد _ و اینطور که شایعه شده است مومیایی بی نام و نشان جدید ما قرار است یک زن باشد !

تام کروز قصد دارد که با کارگردان فیلم ” ماموریت غیر ممکن : کشورِ سرکش ” ( Mission: Impossible – Rogue Nation ) ، به نام Christopher McQuarrie برای ساخت ماموریت غیر ممکن ۶ درباره متحد شود ، که ساخت و تولید آن در تابستان ۲۰۱۶ شروع میشود . این بازیگر از قبل در حال آماده شدن برای پیوستن دوباره به کارگردان فیلمِ ” لبه ی فردا ” ( Edge of Tomorrow ) با نام Doug Liman برای ساخت فیلم Luna Park _ با ژانرِ sci-fi heist thriller _ بود . البته بعد از اتمام پروژه ی اخیرش ” جک ریچر : هرگز باز نگرد ” ( Jack Reacher: Never Go Back ) ، و قبل از ساخت یک ماموریت غیر ممکن جدید ! اما از آنجا که Doug Liman در اوایل ۲۰۱۶ سرش با ساخت فیلم Gambit گرم است ، شاید تام کروز این زمان را به بازی در “مومیایی ” اختصاص دهد .mummy-reboot-2016-tom-cruise

آنهایی که حافظه ی خوبی دارند ممکن است به خاطر بیاوردند که تام کروز قبلا هم به فیلم های هیولاییِ کمپانی Universal ربط داده شده بود ؛ مثلا در خبری که برای پیوستن وی به بازسازی Van Helsing توسط این کمپانی اعلام شده بود _ Van Helsing در حال حاضر در مرحله ی فیلم نامه نویسیِ مجدد است _ اگر تام کروز پیوستن به فیلم را قبول کند ، این نقش نزدیک ترین نقش به شخصیت های ابر قهرمانی خواهد بود که وی تا به حال داشته است ؛ چرا که Donan Langley ، رئیس کمپانی Universal قبلا یه این اشاره کرده که بازسازیِ فیلم های هیولایی این کمپانی بیشتر به فیلم های اکشنی شبیه است که شخصیت های آن قدرت های ماورایی دارند ، چیزی که در Dracula Untold کاملا مشخص بود .

” ما خیلی سعی میکنیم راهی پیدا کنیم که فیلم های زیر ۱۳ سال ، بیشتر اکشن باشند تا ترسناک . مانند کار تازه ی Steven Spielberg ، دنیای ابر قهرمانان سیاه و سفید است ؛ یک طرف روشنایی و در مقابل آن تاریکی .اما دنیای هیولا ها این طور نیست ! بعضی اوقات برای شکست شیطان به شیطان نیاز است . گاهی اوقات چیزی که دنیا لازم دارد یک قهرمان نیست ، بلکه یک هیولاست ! ”

با نگاهی سطحی به کار های اخیر تام کروز ، به قدرت وی در بازیگری مخصوصا وقتی پای ” اکشن ” به میان است ، پی میبریم . این مشخص میکند که بسته به این که تام کروز این نقش را بپذیرد یا خیر ، شیوه ی ساخت و نوشتن دوباره ی این فیلم نامه توسط Kurtzman و نویسنده اش Jon Spaihts ( نویسنده ی فیلم Prometheus ) تاثیر به سزایی دارد .

سایت Deadline اخیرا اعلام کرده که تام کروز و Universal ، هر دو این خبر را تکذیب کرده اند ( اما نه به طور رسمی ) پس امکان تغییر نظر در آن وجود دارد . در هر صورت با تام کروز یا بدون تام کروز ، ” مومیایی ” در ۲۴ ام مارس ۲۰۱۷ روی پرده سینما های آمریکا خواهد رفت . به دنبال آن یک فیلم هیولایی دیگر نیز خواهد آمد اما هنوز نام آن مشخص نشده است .

213 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *