کارگردان « پدرخوانده » از ساخت آخرین فیلم خود می گوید

فرانسیس فورد کاپولا که در سن ۷۶ سالگی به سر می برد ، در خصوص پروژه ی جدید خود و در مقایسه با اثری به نام «بودنبروک ها» نوشته توماس مان گفت:

“ممکن است تنها یک فیلم دیگر بسازم ؛ اما این فیلم ممکن است خیلی بلند ، ماجراجو و یک جورهایی شبیه به کتاب توماس مان باشد و سه نسل یک خانواده را دربر می گیرد.”005-francis-ford-coppola-theredlist

کاپولا که جایزه ی ۵ اسکار در کارنامه ی خود دارد ، در ادامه اضافه کرد:

” داستان آن در زمان تولد اولین تلوزیون شروع می شود ، در ادامه همه گیر شدن تلوزیون ، و انتها سرانجام تلوزیون و ورود چیزی جدید ، بنام اینترنت است ؛ بعدتر به این نتیجه رسیدم می خواهم این کار را به عنوان یک تلوزیون زندهانجام دهم.”

کاپولا در ادامه افزود:

” این فیلم با یک فیلم صرفا تخیلی بسیار فرق دارد”

کاپولا قسمتی از فیلمش را امسال در دانشگاه های شهر های اوکلاهاما بر روی پرده برد و نمایش هایی خصوصی در پاریس و نیویورک و لس آنجلس اجرا کرده است.

در مصاحبه‌ای که در جشنواره ی فیلم مراکش صورت گرفت ، کاپولا از علاقه اش به تجربه گرایی و ریسک کردن در سینما سخن گفت.

این کارگردان که آخرین فیلم خود را به اسم «Twixt» در سال ۲۰۱۱ ساخته است ، گفت : دیگر فیلمی وجود ندارد ، تلوزیونی هم نیست ؛ فقط سینما وجود دارد ؛ همه جا هست ومی تواند هر کاری بکند.

در اخر نیز او از ترس در دل سرمایه گذارن خبر داد و گفت در صورت عدم موفقیت چنین فیلم هایی باید ریسک عدم موفقیت تجاری آن را بپذیری.هیچ پروژه ای وجود ندارد که ۱۰۰% هیچ ریسکی نداشته باشد. چطور می توانی فیلمی مثل «پدرخوانده» بسازی؟ با ریسک پذیری.

 

275 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *