ادامه ی فیلمِ آواتار : جیمز کامرون از سختی ها و انتظارات مردم می گوید

از زمانی که آواتار  یک استانداردِ حدید برای فیلم های سه بعدی رقم زد و جدول باکس آفیس را با بیش از ۲٫۷ میلیارد دلار فروش منفجر کرد ، ۶ سالی می گذرد ؛ جیمز کامِرون  از آن زمان تا به حال خیلی ساکت است ؛ شاید این سکوت به خاطر فشار های زیاد بعد از این فیلم بسیار موفق بوده است ، اما این سکوت به این معنی نیست که به فکر ساختن آواتار ۲ نبوده است !
قبلا در ماه دسامبر کامِرون از آمدنِ یک سری کامیک از Dark Horse ( یک انتشارات کامیک در آمریکا ) خبر داد . که این خود نشانه ای از آمدن شماره ای بعدی آواتار بود . اما چیزی که طرفداران می خواهند بدانند این است که ساخت ادامه ی آواتار چطور پیش می رود ، و اکنون خود جیمز کامِرون به آنها پاسخ خواهد داد .

در یک مصاحبه با مجله ی Entertainment Weekly کامِرون گفت که هم اکنون در حال کار بر روی بهبود بخشیدنِ فیلمنامه برای چند شماره فیلم در ادامه ی فیلم آواتار است که به طور همزمان فیلم برداری می شوند و خود بر این طرح ها نظارت خواهد داشت :

” من در حال حاظر مشغول نگاهی دوباره به هر سه فیلمنامه هستم ، البته فقط بهبود بخشیدن ، که با ساخت و طراحی صحنه ها موازی پیش می رود . طراحی فیلم تا به حال به خوبی پیش رفته ، ما حدود ۱ سال و نیم مشغول طراحی بوده ایم ، همه ی کاراکتر ها و صحنه ها خیلی خیلی بهتر شده اند . ”

کامِرون همچنین در مورد سختی های ادامه ی این فیلمِ موفق نیز صحبت کرد ، ترسی که او آن را تصدیق کرد و به خاطر آن تحت فشار است :

” مسلما ، انتظار مردم از این فیلم ها واقعا بالاست ، به خصوص آواتار ۲ ، برای این که مطمئن بشویم که مردم نگویند “همون اولیش فقط خوب بود ! ” یا نگویند ” اولی باعث شد دومی بزرگ جلوه کند برود ! “، باید هر چه می توانیم تلاش کنیم . “Jake-Sully-in-Avatar

در این هیچ شکی نیست که جیمز کامِرون ، وقتی پای فیلم هایش به میان است یک کمال گراست ! و با دیدن این این که به جای ۱ فیلم ، ۳ فیلم همزمان در حال ساخت اند ، مشخص می شود که چرا این قدر طول کشید تا بحث ادامه ی آواتار پیش بیاید . همچنین در سال های اخیر نیز ، تکنولوژی برای ساخت فیلم های سه بعدی بیشتر در دسترس بوده است و چیزی که آواتار را خیلی خاص می کرد ، دیگر عادی شده و خاص نیست ! مثل اینکه کامِرون عقیده دارد فیلم برداری با ۴۸ فریم بر ثانیه  تکنولوژی فیلم هایش را رو به جلو پیش خواهد برد ، اما صنعت فیلم سازی با ۴۸ فریم بر ثانیه بعد از شکستِ اقتباس پیتر جکسون از هابیت خیلی آرام شد .
ولی من می گویم اگر کسی وجود داشته باشد که بتواند فیلم سازی سه بعدی را دوباره زنده کند و به جلو ببرد ، آن شخص کسی نیست بجزء جیمز کامِرون ؛ هر چه باشد قبل از آواتار نیز فیلم های سه بعدی وجود داشتند ، اما آوتار در بینشان درخشید . وی همچنین به فیلمنامه بسیار امیدوار است و می گوید که داستان آن باعث می شود ” با دهان باز روی صندلی میخکوب شوید ”

انتظار می رود که سری دوم آواتار در دسامبر ۲۰۱۷ روی پرده سینما باشد و به دنبال آن سری سوم آواتار در اواخر ۲۰۱۸ و سری چهارم آن نیز در سال ۲۰۱۹ روی پرده بروند .

217 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *