مراسم یادبود مرحوم استاد دکتر بهمن بوستان

 

1478931_10203252999707127_3482168037777304289_nبرگزاری مراسم یادبود مرحوم استاد دکتر «بهمن بوستان» به مناسبت هشتادمین زادروز این پژوهشگر، ادیب و شاعر گرانقدر در فرهنگسرای ارسباران تهران

بهمن بوستان، در سال ۱۳۱۴ متولد شد. وی  نوه محمدحسن وحید دستگردیادیب و شاعر نامی و بزرگ دوران مشروطه است و به احتمال زیاد دکتر بوستان سخنوری، قدرت کلام و فصاحت خود را از وی به ارث برده باشد.

بوستان در دهه چهل پس از فارغ‌التحصیل شدن در رشته ادبیات فارسی  یکی از دستیاران دکتر محمد معین شد و در تدوین و گردآوری لغت نامه فرهنگ معین و لغت‌نامه دهخدا در حوزه موسیقی و ادب نقش بسزایی داشت.

از خدمات وی در عرصه هنر میتوان به تاسیس کانون پژوهشگران خانه موسیقی که در سال های آغازین فعالیت این مجموعه شکل گرفت و همین طور جشنواره «هفت اورنگ» که با همکاری محمد رضا درویشی در راستای معرفی و افزایش دانش موسیقی سنتی و نواحی ایران در سال ۱۳۷۰ برگزار شد اشاره کرد که با انجام از این قبیل خدمات صادقانه ای که این مرد بزرگ در حق هنر اصیل ایرانی انجام داد تا سالیان سال اهل هنر و علی الخصوص جامعه موسیقی را مدیون خود کرده و باعث شد تا هیچگاه یاد و خاطر گرامی و عزیزش از خاطر نرود

زنده نام بوستان در ۲۷ آبان سال گذشته در سن ۸۹ سالگی دیدگان از جهان فانی برهم بست.

مراسم بزرگداشت این ادیب فاضل روز چهارشنبه (امروز) ۲۵ آذر، راس ساعت ۱۹ در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‏شود و ورود برای علاقمندان آزاد است.

203 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *