" جنگ ستارگان ۷ " : رکورد و فروش در باکس آفیس در روز اول اکران

دیروز شاهد اکران ادامه ی سری فیلم هایی بودیم که میلیون ها نفر در دنیا عاشق آن هستند و مدت زیادی انتظارش را می کشیدیم . نه ، منظورم یک آلوین و سنجاب های جدید دیگر نیست !
بعد از ماه ها و حتی سال ها انتظار ، طرفداران بالاخره فرصت این را پیدا کردند که فیلم جدید جنگ ستارگان (Star Wars: The Force Awakens ) را روی پرده ی بزرگ سینما ببینند . فیلمی که برخی از افراد پیشبینی می کردند که یکی از بزرگ ترین اکران ها را در تاریخ فیلم سازی خواهد داشت . امروز صبح آنالیزگرانی که این پیش بینی را کرده بودند می توانند در حالی که از لیوان مخصوصِ جنگ ستارگانِ خود قهوه می خورند ، به روی شانه ی هم بزنند و به هم آفرین گویند .star-wars-the-force-awakens-wallpaper-1920x1200

طبق گزارشات سایتِ Deadline ، ” جنگ ستارگان ۷ ” در روز اول اکران ، حدود $۱۲۵M-$127M+ به بالا فروش داشته و از بلیط هایی که دیشب دوباره فروخته شد ، پیشبینی می شود در آینده فروش آن به بیش از $۲۵۱M-$255M دلار برسد . برای این که بهتر متوجه بشوید ، فیلم آلوین و سنجاب ها در همین مدت زمان تقریبا $۱۳M-$14M فروش داشت و به عنوان دومین فروش انبوه بعد از جنگ ستارگان قرار داشت . البته معلوم است که استادیو های دیگر جرئت نکردند عناوین خود را در علیه فیلمی قرار دهند که احتمال دارد رکورد ” آواتار ” را هم به عنوان پرفروش ترین فیلم تاریخ بزند !
رکورد قبلی برای بیشترین فروش در یک روز ، و بیشترین فروش در روز اول اکران که جمعه است ، تا کنون توسط هری پاتر و یادگارانِ مرگ قسمت دوم با فروشی حدود $۹۱M دلار نگاه داشته شده بود . پس حتی از محافظه کارانه ترین پیش بینی ها برای روز اول اکرانِ جنگ ستارگان هم می توانستیم بفهمیم که جنگ ستارگان ۷ عنوان مذکور را کنار خواهد زد . رکورد بعدی که احتمال دارد شکسته شود توسط ” دنیای ژوراسیک ”  نگهداری میشود که بیشترین رکورد فروش در شنبه ها ، یکشنبه ها ، و بزرگ ترین اکران جهانی را دارد .

با تمام انتظاراتی که برای اکران این فیلم کشیدیم ، اینها همه گوشه ای از سورپرایز هایی است که از آن انتظار داریم . طرفداران خیلی تمایل داشتند که این فیلم به درجه ای از کیفیت برسد که فیلم های قبلی به آن نرسیدند . در حالی که تا به حال نیز در نقد و بررسی های اثر جدیدِ J.J. Abrams چیز های زیادی برای دوست داشتن پیدا شده است ، باید منتظر باشیم تا ببینیم که جنگ ستارگان رکوردِ ” دنیای ژوراسیک ” را هم می زند یا خیر .

Star Wars: Episode VII – The Force Awakens هم اکنون بر روی پرده ی سینماست و به دنبال آن Rogue One: A Star Wars Story در ۱۶ ام دسامبر ۲۰۱۶ ، Star Wars: Episode VIII در ۲۶ ام مِی ۲۰۱۷ ، و Han Solo Star Wars Anthology در ۲۵ ام مِی ۲۰۱۸ به روی پرده خواهند رفت . انتظار می رود که Star Wars: Episode IX در سال ۲۰۱۹ و یک Star Wars Anthology دیگر نیز در ۲۰۲۰ به آنها بپیوندند .

266 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *