" هری پاتر و کودکِ نفرین شده " : چه کسانی نقش هری ، رون ، و هرمیون را بازی خواهند کرد ؟!

” هری پاتر و کودکِ نفرین شده ” ( Harry Potter and the Cursed Child ) ، یک ادامه ی دو قسمتی برای سریِ هری پاتر ، اثر جی.کی رولینگ  در ژوئن بعدی در ناحیه ی the West End در لندن به پرواز در خواهد آمد . انتظارات برای این عنوان بسیار بالاست ؛ وقتی که زمان فروش بلیط ها رسید ۱۷۵,۰۰۰ فقط در ۲۴ ساعت فروخته شد . بله ، این طور که پیداست تابستان بعدی در لندن شاهد یک رخداد تئاتریِ بزرگ خواهیم بود . البته با دیدن این که طرفداران هری پاتر بعد از عرضه ی اخرین شماره ( هری پاتر و یادگاران مرگ قسمت دوم ) تا کنون چطور هنوز هم اشتیاق دارند جای سورپرایز شدن باقی نمی ماند .
” هری پاتر و کودکِ نفرین شده ” به هری و رون و هرمیون  که اکنون دیگر بزرگ سال اند بازمیگردد . رون و هرمیون ازدواج کرده اند و صاحب چند بچه شده اند ، رون اکنون برای وزارت جادو ( Ministry of Magic ) کار میکند و هرمیون به عنوان یک وکیل در دایره ی اجرای قوانین جادوگری ( department of Magical Law Enforcement ) مشغول به کار است . هری با جینی ویزلی ازدواج کرده و پدر ۳ بچه مدرسه ای است ، و خیلی سخت در بخش کارآگاهانِ وزارت جادو کار میکند . داستان این نمایش بر روی کوچکترین فرزند او به نام آلبوس تمرکز دارد که دست پا میزند تا خود را با میراث خانوادگی ای که هرگز آن را نمیخواسته ، یعنی گذشته ی هری ، وفق دهد ؛ که هر کاری که میکنند نمیتوانند آن را مخفی کنند . داستان آن در دو قسمت ساخته خواهد شد که مخاطبین یا در یک نمایش و یک اجرا در بعد از ظهر شرکت میکنند یا در دو اجرای متوالی در عصر .

” هری پاتر و کودکِ نفرین شده ” توسط جی.کی رولینگ نوشته شده که Jack Thorne و John Tiffany هر دو آن را کارگردانی خواهند کرد . Thorne یک نمایش نامه نویس انگلیسی است که در حال حاضر مشغول ساخت اقتباسی از The Sandman اثرِ Neil Gaiman برای سینماست . آنها قبلا هم برای ساخت فیلمِ Let The Right One In که جایزه ی اقتباس از فیلم های ترسناکِ سوئدی را برد ، در یک تیم همکاری کرده اند . با شروع تمرینات نمایش ،بازیگرانِ سه شخصیت اصلی یعنی هری و رون و هرمیون مشخص شده اند .CWuk-xCW4AAqp9w

Jamie Parker نقشِ هری در بزرگسالی را برعهده خواهد داشت . وی تا کنون کارنامه ی درخشانی داشته است که بیشتر آن را به خاطر نقش اصلی اش در ” پسران تاریخ ”  اثرِ Alan Bennett میشناسند . او هم اکنون در حال نقش افرینی در Guys and Dolls در ناحیه ی the West End در لندن است .
Paul Thornley نفش رون ویزلی را برعهده خواهد داشت ، و کارگردان Thorne به شوخی به طرفداران اطمینان داده که وی ” در درون یک ginger ” است . ( اشاره به رنگ موی رون ) وی اکنون در حال بازی در فیلمِ London Road است .
Noma Dumezweni به عنوان هرمیون نقش آفرینی خواهد کرد ، مانند Parker ، وی نیز کارنامه ی درخشانی دارد که حدود ۴ روز پیش قرار شد جای Kim Cattrall را در نمایشِ Linda بگیرد و به خاطر این موضوع نقد های بسیاری از وی بیرون آمد . نقش او کمی بحث بر انگیز است چرا که او سیاه پوست است ؛ اگر چه این امر برای Rowling خوشآیند آمد و در تویتر خوشحالی خود را اعلام کرد .

به همان مقدار که نظرات منفی درباره ی انتخاب بازیگران داشتیم ، نظرات مثبت هم داشتیم ؛ اگر چه رولینگ در نوشته های خود قبلا به سفیدیِ پوستِ هرمیون اشاره کرده بود ! ولی این خود یک نوع نمایش جدید است ؛ یک ادامه و اقتباس از داستان هری پاتر و دنیای جادوگری ای که رولینگ آن را خلق کرد . بدون شک موضوع اصلی این است که آیا این سه بازیگر موفق میشوند بدون توجه به رنگ پوست و مویشان ، به نوشته ی Rowling و Thorne و Tiffany جان ببخشند یا خیر ؟!

” هری پاتر و کودکِ نفرین شده ” نمایش های اولیه ی خود را در تئاترِ The Palace Theatre در لندن ، در تاریخ ۷ ام ژوئن ۲۰۱۶ آغاز خواهد کرد .

تیزر کوتاهِ ” هری پاتر و کودکِ نفرین شده ” :

 

در آخر به شما دوستداران هری پاتر پیشنهاد می کنیم جدیدترین مطلب ”هری پاتر و کودک نفرین شده” را بخوانید:

گزارشی از افتتاحیه‌ی نمایشنامه ی “هری پاتر و کودک نفرین شده” به همراه گزارش ویدیویی

4896 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *