رونمایی از پوستر سی و چهارمین دوره جشنواره تئاتر فجر

به گزارش سایت دوفصل ، به نقل از ایران تئاتر ، مراسم رونمایی از پوستر سی‌و‌چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، روز ۱۵ دی‌ماه هم‌زمان با برپایی سمینار پژوهشی دو روزه جشنواره، با سخنان سعید اسدی، دبیر جشنواره، آغاز شد. او با اشاره به نظم در
برگزاری بخش‌های مختلف جشنواره گفت: جشنواره سی‌و‌چهارم فجر فرآیند خودش را تا کنون با نظم پیش برده و بخش مهمی از جشنواره با کارگاه‌های آموزشی شروع شده است.

اسدی با اشاره به درون‌مایه جشنواره 66052_635875966146613062_mسی‌و‌چهارم گفت: موضوعی که برای این دوره از جشنواره در نظر گرفته بودیم، نگاهی به وضعیت گروه‌های تئاتری بود. نگاهی به وضعیت درونی تئاتر و مسائل صنفی آن و همچنین مسائلی که گروه‌های تئاتر با دولت دارند. تعدادی از پژوهش‌گران مقالات‌شان را برای ما فرستادند که به جز ارائه تعدادی از آن‌ها، به زودی در قالب کتاب منتشر خواهند شد.

در ادامه مراسم، پوستر جشنواره با حضور علی مرادخانی، معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی،  مهدی شفیعی‌، مدیرکل هنرهای نمایشی، ایرج راد‌، مدیرعامل خانه تئاتر، محمود عزیزی و حمید مظفری‌ رونمایی شد.

دبیر جشنواره تئاتر فجر با اشاره به این‌که عباس محبوب این پوستر را طراحی کرده، گفت: در این پوستر، روی بنای تئاترشهر به عنوان مرکزی‌ترین مکان تئاتر و تمرکزی که برای جذب مخاطب دارد، تاکید شده است.

علی مرادخانی در ادامه جلسه، از ویژگی‌های خاص جشنواره تئاتر فجر امسال گفت: امسال جشنواره تئاتر فجر از ویژگی‌های ممتازی برخوردار است. فعالیت‌های جشنواره از خیلی وقت پیش آغاز شده و کارهای محیطی و میدانی جشنواره مورد توجه بوده است. این جشنواره تاکنون به عنوان رویدادی عمل کرده که باید مبانی فکری و نظری قوی و پیشرو داشته باشد، و حالا کارها به صورت علمی و شاخص و شایسته پیش می‌رود.

مرادخانی درباره کار گروهی و مبحث پژوهشی جشنواره گفت: خوشبختانه فضا به گونه‌ای در بحث پژوهشی طراحی شده که کاستی‌ها، مشخص می‌شود و می‌توانیم پس از آن به عنوان یک مبحث تئوریک روی آن‌ها کار کنیم.

از از راست به چپ: علی مرادخانی، معاون هنری وزیر ارشاد، بهزاد فراهانی، عضو هیئت مدیره و ایرج راد، مدیرعامل خانه تئاتر
از از راست به چپ: علی مرادخانی، معاون هنری وزیر ارشاد، بهزاد فراهانی، عضو هیئت مدیره و ایرج راد، مدیرعامل خانه تئاتر

مرادخانی در ادامه گفت: در این سال‌ها، به‌ویژه امسال، در تنگنا بودیم که امیدوارم سال‌های آینده وضعیت تئاتر بهتر شود. با همه این کمبودها کار جشنواره تئاتر به خوبی اجرا می‌شود که از این بابت سپاس‌گزاریم. امیدهایی هم داده‌اند و ما هم تلاش‌هایی کرده‌ایم. گویا داریم به نقطه امیدی نزدیک می‌شویم.

پس از سخنان علی مرادخانی، از اپلیکیشن تئاتر هم رونمایی شد که شامل اجراها، اخبار، آلبوم‌های عکس، آواها و گفت‌و‌گوهای صوتی است که امکان خرید بلیت آنلاین و انتخاب صندلی برای دیدن اجراها و همچنین جزییات اجراها را در خود دارد.

در این برنامه، مهدی شفیعی‌، مدیرکل هنرهای نمایشی، ارمغان بهداروند‌، مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران، ایرج راد‌، مدیرعامل خانه تئاتر، محمود عزیزی، حمید مظفری،‌ اتابک نادری‌، سیاوش طهمورث‌، مریم معترف‌، اردشیر صالح‌‌پور، قادر آشنا، بهزاد فراهانی و… حضور داشتند.

132 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *