" مد مکس : جاده ی خشم " : جورج میلر از ادامه ی فیلم و داستان گذشته ی فیوریوسا خبر داد

” مد مکس : جاده ی خشم ” ( Mad Max: Fury Road ) اثر جورج میلر برای ساختش زحمت و زمان زیادی صرف شد و با مشکلات فراوانی در طی مسیر ساختش دست و پنجه نرم کرد ، اما در آخر ارزشش را داشت . این فیلم به یکی از عناوینی تبدیل شد که در سال ۲۰۱۵ بر سر زبان ها بود ، و رکوردی معادل $۳۷۵٫۸ میلیون دلار برای خود در جدول باکس آفیس رقم زد و نقد های تحسین آمیز بسیاری از آن دیدیم و خواندیم . این فیلم حتی در بحث جایزه نیز قدمی بر داشت به طوری که ممکن است یکی از نامزد های بهترین تصویر برداری در مراسم اسکار شود !

برای همین دنبال کنندگان سینما که شیفته ی کار میلر بودند ، بی صبرانه منتظر اند تا خبر های بیشتری در مورد صحرای دیوانه کننده و ماشین های عجیب آن بشنوند . فیلمسازِ عنوان ذکر شده قبلا اعلام کرده بود که یک فیلم نامه برای ادامه ی این فیلم در دست ساخت دارد ، و از طرفی تام هاردی ( Tom Hardy ) برای هر فیلم مد مکس که در آینده ببینیم قرار داد بسته است . اما این طور که پیداست ، میلر و کمپانی سازنده ی مد مکس قصد ندارند به این زودی ها این عنوان را به روی پرده ی سینما ها بازگردانند .
به گفته ی سایت EW ، میلر اعلام کرده است که در کنار فکر کردن به این که چه بر سر مد مکس و ادامه ی آن می آید ، توجه اش را به پروژه ی دیگری قبل از ساخت ادامه ی مد مکس جالب کرده است :

” بله ، من قصد ساخت ادامه ی مد مکس را دارم و برای ساخت آن صحبت هایی هم شده است . اما مطمئن نیستم که فیلم بعدی من ادامه ی مد مکس باشد . من به فکر ساخت یک فیلم کوچک تر قبل از بازگشت به فضای مد مکس هستم . یک عنوان معاصر که خیلی سریع بتوان آن را ساخت ، عنوانی که سختی های فنیِ کم تری داشته باشد ، فیلمی که بیشتر روی شخصیت ها و نحوه ی بازی فیلم تکیه کند ، فقط برای این که خستگی کار قبلی از تن کادر فیلم در برود . “mad-max-fury-road-sequels-miller-hardy

زمانی که بحث این بود که میلر ساخت Man of Steel 2 را برای DC بر عهده گیرد ، وی به صورت عمومی اعلام کرد که که بعد از مد مکس یک فیلم کوچک تر می سازد . البته این که میلر چرا این احساس را دارد قابل درک است . مد مکس فیلمی فوق العاده عظیم بود که کار زیادی طلبید و نیاز دارد که میلر سر فرصت و با ارامش برای ساخت و نوشتن ادامه ی آن اقدام کند ؛ چرا که این فیلم عنوانی است که خیلی از مردم از آن انتظار صحنه های خشن ، اکشن ، و پر از جلوه های ویژه ی متفاوت را دارند . تجدید نیرو امری است است که برای بهتر شدن عنوان بعدی مد مکس لازم است ، چرا که به این مرد ۷۰ ساله اجازه می دهد که باطری هایش را شارژ کند و دوباره با عنوانی عظیم به میدان فیلم سازی بازگردد .

وقتی آن روز فرا رسد ، خیلی از طرفداران به این فکر می افتند که آیا فیوریوسا ( با بازیِ Charlize Theron ) در فیلم بعدی به مد مکس خواهد پیوست یا خیر ؟ این شخصیت تاثیر به سزایی بر روی مخاطبین گذاشت و خیلی ها منتظر اند تا آن را دوباره روی پرده ی سینما در کنار مد مکس ببینند . البته از وقوع این امر ۱۰۰% مطمئن نیستیم ولی میلر مسلما به این شهصیت علاقه دارد . وی در مصاحبه ی خود آن را ” زیبای قدرتمند ” خطاب کرد و گفت : ” اگر بتوانیم داستان او را بازگو کنیم عالی می شود . ”

” داستان زندگی او باید بسیار شنیدنی باشد ؛ ما فقط گریزی به شخصیت وی در فیلم می زنیم . این شخصیت در فیلم دیالوگ های تفریحی ندارد و از این امر می توان فهمید که وی زندگی معمولی ای نداشته است و داستان های زیادی را پشت سر دارد . البته هدف از فیلم هم همین بود ، اینکه چیزهایی را برای شما مخفی نگه دارد تا در ادامه شما را در عناوین بعدی سورپرایز کند . “Mad-Max-Fury-Road-Max-and-Furiosa

این هنوز مشخص نیست که آیا فیوریوسا در فیلم های ادامه خواهد بود یا خیر ( میلر فقط اعلام کرد که این کاراکتر دارای backstory است ) پس اگر طرفدار این شخصیت هستید زیاد هیجان زده نشوید ؛ میلر اعلام کرده که این شحصیت در ادامه ی داستان مد مکس نخواهد بود و خود Theron نیز اعلام کرد که در مورد ادامه ی نقشش در این فیلم با او صحبتی نشده است . البته میلر هنوز دارد فیلم نامه را می نویسد ؛ پس احتمال دارد این وضع عوض شود ! اما میلر کسی نیست که بی دلیل شخصیتی را در داستان هایش جا کند .

” مد مکس : جاده ی خشم ” کامل بود و جایی برای داستان مکمل باقی نگذاشت پس برای خوبیِ خود فیلم ، این بهتر است که مکس با یک سری کاراکتر های جدید در فیلم بعدی ظاهر شود . کاراکتر هایی که به اندازه ی فیوریوسا عالی باشند ! البته این که شاهد یک فیلم در مورد داستان زندگی فیوریوسا باشیم و بفهمیم ار کجا آمده خیلی هیجان انگیز خواهد بود . ولی ار آنجا که هالیوود کارنامه ی خوبی در ساختن backstory ها در مورد شخصیت های عالی ندارد پس بهتر است این امر دست نخورده باقی بماند . از این که بگذریم ، مد مکس برای تبدیل شدن به سری ساخته نشده بود ! پس اگر مکس در ماجراجویی بعدی اش هدفی دیگر را دنبال کند تعجب برانگیز نیست .

منتظر خبر های بعدی از این عنوان باشید .

251 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *