"روی در آفتاب" اثر جدید «علیرضا قربانی»

 

537308-26702291016p01«روی در آفتاب» اثر جدید خواننده موسیقی اصیل «علیرضا قربانی» است که آهنگسازی آن را «صادق چراغی» انجام داده و به روایت «پرویز بهرام»می باشد.
این آلبوم به مناسبت هشتصدمین سال تولد مولانا،پ بازنشر و در دسترس مخاطبین قرار گرفت و در کنار روایت های عرفانی از زبان شمس، فصل های زندگی مولانا را باز می گوید.

مجموعه «روی در آفتاب» در دو جلد منتشر شده است: عنوان جلد اول«بهار و تابستان» شرح کودکی و جوانی مولانا است.
جلد اول شامل نُه قطعه دارد و در دستگاه های نوا و شور ساخته شده و نام قطعات آن «به چله»، «به سوگ»، «به شوریدن»، «به دریا»، «به راه»، «به خاک»، «به نای»، «به نقش» و «به رود» نام دارند که شامل همنوازی و تک نوازی بالابان، تک نوازی دو تار جنوب خراسان، همنوازی رباب و تصنیف های «برگذری» و «من غلام قمرم» است.

و جلد دوم آن با عنوان «پاییز و زمستان» شرح شیدایی و خلوت شعر مولانا است. این جلد ۱۲ قطعه دارد و در دستگاه های ماهور و شور بر اساس گام های مقامی تنبور ساخته شده است. قطعات آن «به شکوفه ها»، «به رسم هَزاران»، «به روی یار»، «به آفتابم»، «به روشنی»، «به خفتگان»، «به شب»، «به چاه»، «به ماه»، «بی گاه شد»، «به مستی» و «به پایان» نام دارند که شامل تک نوازی دو تار جنوب خراسان، تک نوازی تنبور، همنوازی بالابان و تنبور، دو قطعه آوازی و تصنیف های «آفتاب» و «بی گاه شد» است.

در آخِر می توانید دموی کوتاهی از این آلبوم ، به رایگان بشنوید.

دریافت

165 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *