آلبوم جدید «امیر اثنی عشری» به نامِ «سوی بی سو» منتشر شد

soye-bi-soسوی بی سو که بر مبنای ترجیع بند مشهور هاتف اصفهانی ساخته شده است، در دستگاه سه گاه اجرا و به تازگی وارد بازار موسیقی شده است.
چمن آرا، مدیر موسسه آوا خورشید در این خصوص گفت: «مسائل اقتصادی در سال‌های گذشته بر نشر موسیقی تاثیر گذاشته است؛ ما پیش از این، سالانه ۲۰ اثر موسیقی را منتشر می‌کردیم اما طی سه سال گذشته مجبور به کاهش آثار شده‌ایم ولی حال «سوی بی‌سو» آن‌قدر خوب بود که دوست داشتم آن را منتشر کنم. این اولین کار مشترکی است که ما با آقای اثنی عشری انجام می دهیم، ولی امیدوارم این فرصت را داشته باشیم که آثار دیگری را با این خواننده خوب کشورمان منتشر کنیم.»
محمدعلی نجف‌پور، آهنگساز این آلبوم نیز با بیان اینکه در تولید این اثر دغدغه‌های فلسفی وحکمی داشته است، گفت: «هر قطعه موسیقی، کتابی شنیداری است که بدون واژه، مخاطب را به ساحت خالق خود دعوت می‌کند. سپاسگزار مهر و محبت همه اعضای گروه مهبانگ هستم که اگر آنها نبودند این اثر به امضای خود نمی رسید و تشکر ویژه دارم از امیر اثنی عشری عزیز که کار کردن با ایشان لذتی دو چندان دارد و من می خواهم به آهنگسازان بگویم لذت شیرین در کنار ایشان بودن را تجربه کنید.»
دکتر امیر اثنی عشری، خواننده آلبوم «سوی بی‌سو» که سابقه همکاری و انتشار دو اثر با استاد محمدرضا لطفی را در کارنامه هنری خود دارد، نیز در خصوص قالب انتخاب شده در این اثر گفت: «معروفترین ترجیع‌بندها یکی از سعدی است با بیت ترجیع «بنشینم و صبر پیش گیرم دنباله کار خویش گیرم» و دیگری از هاتف اصفهانی با بیت ترجیع «که یکی هست و هیچ نیست جز او وحده لا اله الا هو». ترجیع بند هاتف یکی از مهمترین آثار مبتنی بر تفکر وحدت وجودی است که در این فلسفه جز «یک» چیز دیگری، در جهان نمی بیند.»
اثنی عشری افزود: «ساز و آواز همیشه برایم در درجه اول اهمیت قرار داشته و دارد. اما در این اثر به دلیل سیر روایت گونه ی شعر هاتف که اکثر ابیات را با یکدیگر موقوف المعانی می کند، اجرای ساز و آواز به شکل رایج امکان ناپذیر است؛ به همین دلیل با فضا سازی که در زیر کلام صورت می گیرد ابیات آواز با سرعتی بیشتر از آنچه در ساز و آواز مرسوم هست، خوانده شده است.»
پاکان هیرسایی (سنتور)، سوگل خجسته (نی)، یاسمین شاه حسینی (عود)، مجید مظاهری (کمانچه، کمانچه آلتو)، متین آهنگری و محمد زرین مهر (کمانچه)، ساینا زمانیان (تار باس)، مژگان حسینی (تمبک)، حامد ترکمن (بندیر) و محمدعلی نجف پور (تار، بم تار و بم سه تار) نوازندگانی هستند که در این آلبوم حضور داشته اند.
علاقه مندان برای تهیه آلبوم «سوی بی سو» به صورت نسخه اصلی می توانند به مراکز معتبر فروش محصولات فرهنگی و هنری سراسر کشور مراجعه نمایند.
اختصاصی سایت “دو فصل”
178 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *