فیلم سینمایی " وارکرفت " : تصادم دنیای انسان ها با دنیای اورک ها !

از زمانی که ویدیو گیم ها وجود داشتند ، هالیوود سعی در تبدیل کردن آن ها به فیلم را داشته است ولی با این حال تا کنون کسی نتوانسته بفهمد که ” چگونه ؟! ” البته معدودی از فیلم سازان هستند که این کار را انجام دادند و فیلم های نسبتا قابل قبولی نیز ساختند ؛ آن هم در کنار بی شمار تلاش هایی که برای ساخت فیلم های عناوینی افسانه ای همچون ” سوپر ماریو براوز ” ( Super Mario Bros ) ، و حتی عناوین جدیدی همچون ” فار کرای ” ( Far Cry ) می شد ! زمانی که اقتباس از بازی های ” Tomb Raider ” و ” Resident Evil ” در باکس آفیس با موفقیت روبرو شدند ، هر دوی این دو عنوان توسط منتقدین و طرفداران به طور گسترده مورد نقد قرار گرفتند .

اما اکنون ، چشم امید مخاطبین برای موفقیت این ژانر تنها به یک عنوان است و بس ؛ و آن چیزی نیست جز ، اثر ماجراجویی / فانتزیِ کارگردان خوش نام ” دانکن جونز ” ( Duncan Jones ) با نام ” وار کرفت ” ( Warcraft ) که بر اساس یک بازی استراتژیک کلاسیک است که بعد ها به ساخت MMO ی مشهور جهان ” World of Warcraft ” انجامید !
یک صحنه ی تلویزیونی جدید ( TV spot ) از این اثر منتشر شده که به مخاطبین اجازه می دهد نگاهی دیگر به جنگ بین اورک ها و انسان ها بیاندازند .Travis-Fimmell-and-Paula-Patton-in-Warcraft

این فیلم به افسانه های قدیمی این سری ، و به دنیایی که آن را با پیشوندِ ” World of ” می شناسیم بازمیگردد و نبرد بین مردم بومی دنیایی به نام ” Azeroth ” و یک نژاد از اورک های نترس را به تصویر می کشد که به وسیله ی یک پورتال از دنیای در حال مرگ خود ” Draenor ” به دنیای انسان ها آمده اند . بر خلاف دیگر فیلم های فانتزی که سعی دارند حقیقت ” خوبی علیه بدی ” یا ” خیر علیه شرّ ” را به زور در فیلم خود جا کنند ، وارکرفت سعی دارد سناریویی را به تصویر بکشد که در آن هر دو طرف عقیده دارند که کارشان درست است و از درک کردن هدف و اعتقاد یکدیگر ، که تنها امید برای احترام به فرهنگ هر دو طرف است ، امتنا می کنند . داستان این فیلم رابطه ی بین یک شوالیه ی انسان به نام ( Sir Anduin Lothar ( Travis Fimmel و رئیس قبیله ی اورک ها ، ( Durotan ( Toby Kebbell را به تصویر می کشد و با وجود اینکه افراد زیادی برای جنگ تشنه اند ، احتمال اینکه این دو شخصیت با هم کار کنند و یک راه حل برای نجات مردم هر دو طرف بیابند زیاد است .

در حالی که طرفداران توجه ویژه ای که در این فیلم به جزئیات شده و محیط خاص آن و کاراکتر هایش را می ستایند ، اما این فیلم تا کنون ، در مسیر اصلی فروش خود با سختی هایی مواجه شده است . جلوه های ویژه و صحنه های اکشن در تریلر های بیرون آمده از ” وارکرفت ” قابل ستایش اند ، اما پیشکسوتان این صنعت نگرانند که تمرکز بر روی افسانه ای بودن بازی های ویدیویی و ظاهرِ CGI و خاصِ اورک ها به عنوان کاراکتر های اصلی ، کمی برای مخاطبین ناخوش آیند باشد .

برای موفق شدن در چیزی که خیلی ها در آن شکست خورده اند ، وارکرفت باید خود را کمی از سری دور کند تا بتواند ، نه تنها طرفداران ، بلکه مخاطبین عادی را نیز به خود جلب کند ( البته نقد های مثبتی که درباره ی کار های قبلی این کارگردان شده نیز در جلب توجه مخاطبین نقش به سزایی خواهد داشت ! )

در آخر شما را به دیدن TV spot (پیش نمایش تلوزیونی) جدید ” وارکرفت ” دعوت می کنیم :

” وارکرفت ” در ۱۰ ام ژوئن ۲۰۱۶ ، به روی پرده ی سینما خواهد رفت .

548 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *