فیلم " امروز " ، برنده ی جایزه ی بهترین فیلم معنوی از جشنواره ی دکا در بنگلادش شد !

طبق گزارشات ۱۴ امین دوسالانه ی فیلم ” داکا ” در کشور بنگلادش زمانی به اتمام رسید که در بخش اصلی ” فیلم‌های معنوی ” ، فیلم ” امروز ” به کارگردانی رضا میرکریمی جایگاه بهترین اثر را به خود اختصاص داد .

این فیلم که ابتدا شاهد اولین حضور بین‌المللی آن در جشنواره‌ فیلم ” تورنتو ” بودیم ، پس از تورنتو در جشنواره فیلم ” رباط ” مراکش توانست سه جایزه ی بهترین فیلم ، بهترین فیلم از نگاه تماشاگران و جایزه بهترین بازیگر مرد ( پرویز پرستویی ) را از آن خود کند !Cinemanegar Photo- Poster Film Emrooz 01

فیلم ” امروز ” دربین حضورهای بین‌المللی اش ، به جشنواره ی فیلم ” تسالونیکی ” در یونان و ” استکهلم “در سوئد و ” روتردام ” راه یافت ؛ سپس موفق به کسب جایزه فیپرشی و همچنین جایزه کلیسای جهانی در ۱۸ امین دوره ی جشنواره شب‌های سیاه تالین در کشور استونی شد ؛ بعد از آن نیز در چندین همایش سینمایی دیگر به نمایش در آمد که از آنها می توان به جشنواره فیلم ” تسالونیکی ” یونان ، ” استکهلم ” سوئد ، شب‌های سیاه تالین در کشور استونی ، جشنواره‌های فیلم ” گوا ” در هند ، ” تفلیس ” گرجستان ، جشنواره فیلم ” پالم اسیرینگز ” آمریکا و جشنواره فیلم استانبول ترکیه اشاره کرد .

طبق گزارشات قبلی در بخش‌های دیگرِ جشنواره فیلم ” داکا ” نیز فیلم‌های ایرانی حضور دارند به عنوان مثال ، از فیلم ” می زند بر بام خانه ” در بخش فیلم‌های کوتاه و مستقل تقدیری شایسته شد و «شیار ۱۴۳» ساخته نرگس آبیار نیز بهترین فیلم بخش فیلمساران زن شناخته شد . همچنین پخش بین‌المللی فیلم رضا میرکریمی ، نسرین میرشب است و در آن پرویز پرستویی و سهیلا گلستانی به ایفای نقش می‌پردازند .

در بخش رقابت های بین المللی ” استرالزی ” از این جشنواره ، فیلم ” چند متر مکعب عشق ” اثر جمشید محمودی موفق به کسب جایزه بهترین فیلم شد و فاطمه معتمد آریا نیز برای بازی در فیلم ” نبات ” بهترین بازیگر زن شناخته شد .

نیلوفر مهلوجی و آزینا ایرائی نیز برای فیلم ” سه ماهی ” اثرِ حمیدرضا قربانی جایزه بهترین فیلمنامه این جشنواره سینمایی را کسب کردند .

۱۴ امین جشنواره فیلم ” داکا ” در کشور بنگلادش از ۱۴-۲۲ ژانویه (۲۴ دی تا دوم بهمن ماه) برگزار شد .

178 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *