کنسل شدن سه نشست خبری پی در پی ، در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر و توضیحات مسئولین

نشست های خبری فیلم های ” مالاریا ” ، ” دختر ” و ” خماری ” که قرار بود صبح روز دوشنبه در کاخ جشنواره ( برج میلاد ) برگزار شوند ، کنسل شدند .

صبح دوشنبه نیز به منوال روزهای گذشته قرار بود نشست های خبری فیلم های حاضر در ۳۴ امین دوره جشنواره فیلم فجر برگزار شود ؛ طبق برنامه قبلی قرار بر این بود عوامل فیلم های ” مالاریا ” ، ” دختر ” و ” خماری ” روبروی خبرنگاران و منتقدان بنشینند و به سوالات آنها پاسخ دهند ، که این نشست ها یکی پس از دیگری کنسل شدند .

در ابتدا ، روابط عمومی جشنواره فیلم فجر در خبری اعلام کرد که با توجه به عدم حضور عوامل فیلم سینمای ” مالاریا ” ، نشست های خبری روز دوشنبه از ساعت ۱۱ صبح آغاز حواهند شد .

در ادامه ، روابط عمومی جشنواره در خبری دیگر اعلام کرد که نشست رسانه ای فیلم سینمایی ” دختر ” به کارگردانی رضا میرکریمی به دلیل کسالت کارگردان برگزار نشد .

در نهایت نیز اعلام شد نشست خبری فیلم سینمایی ” خماری ” به کارگردانی داریوش غذبانی در کاخ جشنواره برگزار نمی شود .

روابط عمومی سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر در این باره اعلام کرد : ” برخی کارگردانان مانند رضا میرکریمی پیش از برگزاری نشست نقد و بررسی فیلم ” دختر ” عدم حضور خود در این نشست را اطلاع رسانی کرده و بدین ترتیب اهالی رسانه در جریان موضوع قرار گرفتند اما برگزاری نشست خبری ” مالاریا ” در شرایطی کنسل شد که اهالی رسانه برای پوشش این نشست در سالن برگزاری جلسات نقد و بررسی حاضر شده بودند . ”

در این میان تهیه کننده فیلم اینگونه اعلام می کند که پیشتر در خصوص عدم حضور در نشست خبری ، موضوع به دبیرخانه جشنواره اعلام شده است با این حال برگزار کنندگان جلسات نقد و بررسی تاکید دارند همان طور که پیش از این نیز اعلام شده برگزاری این نشست ها بر عهده انجمن منتقدان است و در این زمینه هم توضیحی به آنها ارائه نشده است .

همچنین مسئولان دبیرخانه از این موضوع اظهار بی اطلاعی کرده و بر این نکته تاکید دارند که از سوی عوامل فیلم توضیحی به آنها ارائه نشده است .

نشست نقد و بررسی ” خماری ” به کارگردانی داریوش غذبانی نیز بدون ارائه توضیحی از سوی عوامل فیلم برگزار نشد .

بعد از بر پا نشدن نشست‌های روز دوشنبه ، مدیر ارتباطات و اطلاع‌رسانی جشنواره فیلم فجر ضمن پوزش از اهالی رسانه اعلام کرد : ” آرزوی همه عوامل جشنواره، برگزاری منظم نشست‌های خبری بود که برخی از عوامل فیلم‌های سینمایی بنا به دلایل مختلفی تمایلی به حضور در این نشست‌ها نداشتند اما اصحاب رسانه این تعامل را به بهترین نحو ممکن انجام دادند و لایق تقدیر و قدردانی هستند . ”

طی شب‌های گذشته بسیاری از هالی رسانه تا نیمه‌شب در کاخ جشنواره حضور داشتند و پس از چند ساعت بار دیگر برای پوشش نشست‌ها به سالن همایش‌های میلاد بازگشتند که در اکثر نشست‌های این دوره، عوامل فیلم‌ها ضمن انتقاد از این برنامه فشرده از تلاش خبرنگاران و عکاسان تقدیر کردند .

این فشردگی برنامه‌ها روز گذشته عکاس ایسنا را راهی بیمارستان کرد . متاسفانه علی‌رغم حضور اورژانس در کاخ جشنواره ، امکان هیچگونه سرویس‌دهی فراهم نبود !

88 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *