آغاز سي و يکمين جشنواره موسيقي فجر با اجرای هنگامه اخوان

 

1949740سي و يکمين جشنواره موسيقي فجر با اجراي گروه موسيقي «بهار» به سرپرستي بانو هنگامه اخوان در تالار وحدت آغازگر این مراسم خواهد بود
گروه «بهار» امروز ۲۱ بهمن ساعت ۱۵:۳۰ برویدصحنه خواهند رفت و در اين کنسرت ويژه بانوان آثار آهنگسازاني چون مرتضي خان محجوبي، علي اکبر شهنازي، امير جاهد، مرتضي ني داود روي اشعاري از سعدي، حافظ، باباطاهر، عارف قزويني و فروغي بسطامي در دستگاه افشاري و اصفهان به اجرا خواهند پرداخت و پس از این گروه بانو نجمه تجدد سرپرست گروه ويژه بانوان «موسيقي ملي ايران» هم ساعت ۱۸:۱۵ در تالار وحدت کنسرتي برگزار مي کند که طي آن چند قطعه موسيقايي در دو بخش موسيقي ملي و کلاسيک به تماشاگران ارائه مي شود. آنچه در اين کنسرت براي مخاطبان اجرا مي شود آثاري در سبک موسيقي ملي و تنبورنوازي و گزيده آثار نجمه تجدد با گروه موسيقي شمس است که در قسمت تنبورنوازي قطعه هاي «مستان سلامت مي کنند»، «ساربان» و «آن سو مرا» اجرا مي شود.

ارکستر سمفونيک تهران هم ساعت ۲۱ چهارشنبه ۲۱ بهمن تازه ترين کنسرت خود را با اجراي «ني نوا» اثری از استاد حسين عليزاده ارائه خواهد داد. اين در حالي است که اجراي کنسرتو ويلن شماره يک مکس بروخ و سمفوني «فانتاستيک» اثر هکتور برليوز از بخش هاي ديگر اين کنسرت موسيقايي خواهد بود.

شایان ذکر است سي و يکمين جشنواره موسيقي فجر از چهارشنبه ۲۱ بهمن تا پايان روز جمعه ۳۰ بهمن ماه به مديريت حميدرضا نوربخش و دبيري حسن رياحي در تالارهاي وحدت، رودکي، برج ميلاد، سالن ميلاد نمايشگاه بين المللي تهران، فرهنگسراي نياوران، فرهنگسراي ارسباران در بخش هاي مختلف برگزار مي شود.

102 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *