اجرای گروه موسیقی ارکستر پارس ، تنها کنسرت بخش کودک و نوجوان در سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر بود

دومین شب از سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر با اجرای باشکوه ارکستر پارس با سرپرستی ناصر نظر به پایان رسید . آخرین اجرای روز دوم ساعت ۲۱ در تالار وحدت آغاز شد و در نهایت با استقبال بسیار خوب شنوندگان حاضر در تالار وحدت به پایان رسید .

ارکستر موسیقی پارس که سابقه سه دهه فعالیت موسیقی در بخش کودک و نوجوان را دارد ، پنجشنبه شب بار دیگر به همت ناصر نظر سرپرست باسابقه این گروه ، برای چندمین بار در جشنواره موسیقی فجر به روی صحنه رفت تا یک‌بار دیگر با اجرایی نو نسبت به دوره‌های گذشته ، همگان را در تالار وحدت شگفت‌زده کند . این اجرا ، تنها کنسرت بخش کودک و نوجوان در سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر بود .

کنسرت گروه پارس در دو قسمت اجرا شد . بخش اول این اجرا به اجرای ارکستر ایرانی به سرپرستی گلنوش صالحی اختصاص داشت که در این بخش پنج قطعه با عنوان‌های ، تصنیف هم‌عنان باد ، تک‌نوازی عود توسط بهار بدیعی تبار ، چهارمضراب ، آواز نهفت و تصنیف بی‌پایان اجرا شد . تنظیم تمام این پنج اثر را گلنوش صالحی بر عهده داشت و ملینا پورغلامی و علی عرشی آوازخوان‌های اولین بخش از اجرای امشب گروه پارس در جشنواره موسیقی فجر بودند . همچنین ارکستر پارس برای تنظیم این پنج اثر از ۱۸ نوازنده از جمله سرپرست ارکستر پارس ، گلنوش صالحی به عنوان نوازنده تار بهره می‌برد .

بخش دوم اجرای گروه پارس در شب دوم جشنواره موسیقی فجر ، به گروه نوازی هارپ و گروه کر به همراه سازهای زهی تعلق داشت . قسمت گروه‌نوازی هارپ با سرپرستی فتانه شاهین پس از پایان بخش اول اجرا آغاز شد . در این بخش نیز همانند قسمت اول اجراها ، گروه پارس به اجرای پنج اثر پرداخت که این قطعات را فتانه شاهین تنظیم کرده و وظیفه رهبری ارکستر در این بخش را یاسمن جعفریان بر عهده داشت . در بخش گروه نوازی هارپ نیز ۱۴ نوازنده برای نواختن چند ساز به روی صحنه آمدند .

گروه موسیقی کودک و نوجوان پارس به سرپرستی ناصر نظر از گروه‌های موسیقی قدیمی در بخش کودک و نوجوان است . ناصر نظر سرپرست این گروه ، بیش از ۳۰ سال است که به تدریس موسیقی می‌پردازد و گروه پارس را در سال ۱۳۶۴ تأسیس کرد و در ادامه در سال ۱۳۶۹ ارکستر پارس و گروه کر پارس را به وجود آورده است . ناصر نظر به همراه ارکستر پارس از سال‌های دور تا به کنون، در چندین جشنواره متعدد موسیقی فجر و همچنین روز جهانی کودک به اجرای برنامه پرداخته است .

137 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *