نارضایتی استفن کینگ، از نسخه فیلم The Shinning استنلی کوبریک

در مصاحبه با deadline ، استفن کینگ اعلام نمود که اقتباس سینمایی «استنلی کوبریک» از کتاب خود به نام «درخشش» را نمی‌پسندد اما از اقتباس سینمایی «کوجو»، «رستگاری در شائوشنگ»، و «در کنار من باش» بسیار خرسند است.

او در این مصابحه گفته بود «بسیاری از آثار سینمایی با اقتباس از آثار نویسندگان مختلف ساخته می‌شود اما این حق هر نویسنده‌ای است که نویسنده سناریو، کارگردان، و بازیگران اصلی کارش را انتخاب کند.»

او همچنین درمورد اقتباس کتاب ها به دانشجویانش می گوید : «هیچ وقت محدودیتی برای تغییر روند داستان برای فیلم‌نامه‌نویسان قرار نداده است. من با هرگونه تغییری موافقم. همه چیز به تخیل نویسنده بستگی دارد.»
او از اقتباس کتاب “تغییر قبرستان” سال ۱۹۹۰ بسیار احساس نارضایتی کرد و درمورد اقتباس “درخشش” عرض نمود: ««درخشش» نیز فیلم بسیار خوبی است. اما مانند یک ماشین کادیلاک بی ‌موتور است. در آن زمان که داستان درآمد من دهانم را بستم و چیزی نگفتم.شخصیت «جک تورانس» در این فیلم فراز و نشیبی ندارد. «جک نیکلسون» بسیار عصبانی است و هر چه رو به جلو می‌رویم شخصیت وی عصبانی‌تر می‌شود. در کتاب من این شخصیت در حال تقلا با عقل خود است و در نهایت نیز آن را از دست می‌دهد. به نظر من داستان بسیار ناراحت‌کننده است اما فیلم اصلاً تراژدی نیست و هیچ تغییر جدی در آن رخ نمی‌دهد.»

اخیرترین داستان های کینگ که در حال تبدیل شدن به فیلم هستند به نام های “احیا” و “ایستادگی” اند که “جاش بون” کارگردانی آمریکایی، در حال ساخت آنهاست.

 

150 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *