گروه " مهر نوا " به سرپرستی " نازلی بخشایش " و با همراهی پری زنگنه در سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر به روی صحنه رفتند

در دومین روز از اجراهای جشنواره ، ” پری زنگنه ” همراه با گروه موسیقی ” مهرنوا ” به سرپرستی ” نازلی بخشایش ” به اجرای برنامه پرداخت و قطعاتی از موسیقی کلاسیک را به همراه تعدادی از قطعات فولک ایرانی اجرا کرد . او را در این برنامه ، تعدادی از اعضای گروه کر نابینایان عصای سفید و همچنین تعدادی از اعضای گروه کر پارس همراهی می‌کردند .

در ابتدای این برنامه ، ” بخشایش ” از خوانندهٔ گروهش گفت . از ” پری زنگنه ” که هم مخاطبان موسیقی فولکلور او را می‌شناسند و هم دوست‌داران موسیقی کلاسیک غربی . ” پری زنگنه ” را دو نفر از دختران خردسال ” نیکا افکاری ” و ” نیکی زمانی ” روی سن آوردند تا با همراهی ویولون‌سل ، فلوت و پیانو به اجرای برنامه بپردازند . زنگنه در بخش اول به اجرای قطعات کلاسیک پرداخت ؛ قطعاتی چون ( Ave Maria ( Bach، Gounod، ‌ Serenade ( Schubert )، Seligkeil ، ‌Sakura ( Japonese Folk Song )، ‌Que Sera Sera ( Jay Livingston ) a و در کنار آن آهنگ فولک ” فدای پیرهن آبیت بگردم … ” را در این بخش به اجرا درآورد . بعد از اجرای این قطعات بود که ” نازلی بخشایش ” برای مخاطبانِ بانوی این کنسرت از این گفت که اگر می‌شد صدا‌ها را دید ، چه رنگی داشتند . او می‌گوید ترانه‌های شمالی برای او سبز رنگ هستند . ترانه‌های جنوب مثل مخمل سجادهٔ مادربزرگ و ترانه‌های محلی دیباى هفت رنگ کهن‌دیار‌ها را دارند . او از ” سایه صدیفی ” که گروه کر پارس را سرپرستى کرد و همچنین ” حمید اردوخوانی ” که همخوانان گروه کر نابینایان عصای سفید را سرپرستی و تنظیم قطعه‌ها را بر عهده داشت ؛ تشکر کرد .

در ادامهٔ این برنامه ، گروه کر نابینایان به همراهی کودکان عصای سفید و با همراهی سازهای ایرانی چون تار و تنبک و کمانچه به اجرای برنامه پرداختند و البته ” نازنین پدرثانی ” تکنوازی تنبک کرد . کودکان حاضر در این مراسم ، زنگنه و نوازندگان گروه او را همراهی کردند و در این میان ” سولو ” خواندند . از جمله قطعاتی که در این بخش اجرا شد ، می‌توان به قطعاتی چون باغ ما پرچین داره با آهنگسازی ” ثمین باغچه‌بان ” ، گلنسا جونم ، شکار آهو ، تو بیو ، سه گدار ، دای بلال ، جای آهو ، درنه‌جان ، اشاره کرد .

در این اجرا علاوه بر پری زنگنه و نازلی بخشایش ، هنرمندانی چون زهرا صادقى ( ویولونسل ) ، نیلوفر ابراهیمی‌ ( فلوت ) ، ‌هیلا فیض‌پور ( تار ) ، ‌نازنین غنى‌زاده ( کمانچه ) و نازنین پدرثانى ( تنبک و دف ) حضور داشتند .
همچنین هنرمندانى چون زهرا برزویى ، منیره عابدینى ، سمیه کردستانى ، فریده اشوری ، حنانه لطف اللهى ، فاطیما آشورى که از اعضاى گروه کر نابینایان عصاى سفید بودند ، به اجرای کر پرداختند . همخوانان کودک گروه کر پارس با حضور نیکا افکارى ، سوگل ضیایى ، مهرگان علیزاد ، مانلى ستوده ، لیلیا تقوى ساداتى ، دوریس رضازاده از دیگر هنرمندان حاضر در این جشنواره بودند .

در ادامه میتوانید عکس های گرفته شده از این این مراسم را از پنجره ی ۲ فصل مشاهده کنید :

126 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *