کنسرت گروه " کامنت " ، از معدود گروه های آلترنیتو راک رسمی ایران ، در سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر + عکس

کنسرت گروه ” کامنت ” در ساعات پایانی سومین روز از جشنواره موسیقی فجر برگزار شد . این گروه در آخرین اجرا از اولین روز اجراهای تلفیقی با حضور پر شور مخاطبانش روی صحنه رفت . اجرای گروه کامنت به صورت مشترک با گروه ” داماهی ” بود و با تاخیر ، ساعت ۲۳:۳۰ آغاز شد . کامنت که با آلبوم ” رفته از دست ” وارد بازار رسمی موسیقی ایران شد از معدود گروه های آلترنیتو راک رسمی ایران به حساب می آید .

گروهی که در سال ۱۳۸۶ با کیان پورتراب ( خواننده )، نیما رمضان ( گیتار الکتریک ) تشکیل شد و حالا آرین کشیشی ( گیتار باس )، اشکان آبرون ( کیبورد ) و بردیا امیری ( درامر ) هم از اعضای آن هستند . در اجرای کامنت قرار بود قطعاتی از آلبوم های قبلی این گروه اجرا شود که تقریباً چنین اتفاقی رخ نداد . لیست قطعاتی که در بروشور جشنواره اعلام شده بود عبارتند از : فرشته مرگ ، با مسیر باد ، با من هست ، بی تو ، کی می رسیم ، هی تو، لحطه ها ، اطراف ما ، میرسیم ، تنهایی ما . بیشتر این قطعات مربوط به آلبوم آخر کامنت یعنی رفته از دست نیستند .

در نهایت اما هشت قطعه اجرا شد که تنها قطعات ” لحظه ها ” و ” با مسیر باد ” در رپرتوار اعلام شده وجود داشت . همچنین تنها قطعه ای که از کارهای قدیمی این گروه محسوب می شود و اجرا شد ، آهنگ ” لحظه ها ” است . کامنت اجرای خود را با فضا سازی و صداهای الکترونیک آغاز کرد و قطعه رفته از دست را برای شروع اجرا کردند . پس از آن کیان پور تراب از اعضای گروه داماهی تشکر کرد و گفت : ” اعضای داماهی کاردرست و خاکی هستند . ما خوشحالیم که چنین دوستانی داریم ” . دومین قطعه ” به فکر.. ” بود . پس از آن ” ستاره ها ” اجرا شد که همراه با هنرنمایی نیما رمضان و استفاده از افکت های متفاوت برای گیتار الکتریک بود . ” درخت ” چهارمین آهنگی بود که اجرا شد و فضای آرام تری داشت . سپس قطعات ” نمی ایستیم ” ، ” در مسیر باد ۲ ” و ” لحضه ها ” اجرا شد . در این بین تعدادی از مخاطبین سالن را ترک کردند .

در بخش پایانی با تشویق مردم آخرین ساخته گروه یعنی ” بیداری ما ” اجرا شد . در پایان کیان پورتراب اعضای گروه را معرفی کرد و همچنین از ” آرش پاکزاد ” به عنوان دوست و همراه همیشگی گروه قدردانی کرد . پس از آن نیما رمضان از صدابرداران سالن تشکری ویژه کرد و همچنین از این که امکان چنین اجرایی فراهم شده از مسولان تشکر کرد . اجرای گروه کامنت حدود یک ساعت ادامه داشت و حسن ختامی بر اجراهای سومین روز جشنواره فجر بود . کامنت تنها گروه از اجراهای تلفیقی است که در دوسانس روی صحنه می رود و در روز چهارم جشنواره نیز همراه با ” ماکان اشگواری ” به اجرا دارد .

در ادامه میتوانید عکس های گرفته شده از این اجرا را از پنجره ی ۲ فصل مشاهده کنید :

144 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *