اجرای " ماکان اشگواری " و " امیر صارمی " در دومین روز از اجراهای تلفیقی جشنوار موسیقی فجر + عکس

ماکان اشگواری و امیر صارمی در دومین روز از اجراهای تلفیقی جشنوار موسیقی فجر روی صحنه رفتند . اجرای دوئت گیتار و آواز رأس ساعت ۲۱ شروع شد و حدود یک ساعت ادامه داشت . دوئت ماکان اشگواری و امیر صارمی مدتی است اجراهای موفقی را پشت سر می‌گذارد و این بار با استقبال مخاطبان در جشنواره فجر روبه‌رو شد . قطعات این اجرا حاصل بداهه‌پردازی‌های دو دوست است که با گذشت زمان شکل کامل‌تری به خود گرفته است .

ماکان اشگواری از معدود خواننده‌های سبک جز در ایران است و حالا این توانایی را با شعرهای فارسی پیوند زده است . اشگواری پیش از این توانایی خود در چنین سبکی را با گروه ” نایما ” وآلبومی تحت عنوان ” ساحل تهران ” نشان داده است .

در این کنسرت ۹ قطعه اجرا شد که بر اساس اعلام ماکان اشگواری ، قرار است تعدادی از آنها در آلبومی با نام ” دور ” منتشر شود . قطعه‌ای بی‌کلام به همین نام برای شروع کنسرت انتخاب شده بود . تِم اصلی این آهنگ براساس یک ملودی ” بختیاری ” است و حال و هوای محلی دارد . اشگواری که تعلق خاطر زیادی به موسیقی جنوب ایران دارد ، دو قطعه روی شعرهای ” ابراهیم منصفی ” ( رامی ) اجرا کرد . البته قطعه ” نهنگ ” با شعری از ابراهیم منصفی و بر اساس آهنگی با نام تانگوی آزادی از ” لیبرتی زولا ” اجرا شد .

در میانه‌های برنامه اشگواری از ” امیر بهاری ” تشکر کرد و گفت : ” برگزار شدن چنین اجراهایی بر اساس ایده و اهتمام امیر بهاری است . ” او همچنین از مردم خواست : ” بعد از تمام شدن اجرا جایی به ما بدهید تا بنشینیم و اجرای گروه ” کامنت ” را ببینم . ”

از دیگر قطعات اجرا شده در این برنامه می‌توان به ” هوس است ” ( با شعری از حافظ ) ، ” همیشه ” ، ” کنارم باش ” و ” ها کن ” اشاره کرد . اجرای این کنسرت به دلیل کم بودن سازها با مشکلاتی که گروه‌های دیگر در زمینه صدا دارند ، روبه‌رو نشد .

نکته‌ای که این اجرا را از دیگر کنسرت‌های تلفیقی متمایز می‌کند ، حال و هوای آرام و عاشقانه آن است . ماکان اشگواری به دلیل سابقه و فعالیت‌هایی که در زمینه تئاتر دارد ، به راحتی حس را به وسلیه بدنش هم انتقال می‌دهد . او در واقع یک آرتیست با امضای خاص است که به راحتی مخاطب را تحت تأثیر قرار می‌دهد .

در ادامه میتوانید عکس های گرفته شده از این اجرا را از پنجره ی ۲ فصل مشاهده کنید :

131 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *