اجرای گروه " آهیل " در سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر + عکس

گروه ” آهیل ” که مدتی از صحنه اجرای زنده دور شده بود ، در چهارمین شب از جشنواره موسیقی فجر روی صحنه رفت . سرپرست این گروه بابک صفرنژاد که سوگوار پدرش بود ، برای مدتی از برگزاری کنسرت خودداری کرده بود و حالا با ضور در جشنواره موسیقی فجر ، دوباره فعالیت‌های جدی خود را از سر گرفت. بابک صفرنژاد که یادگیری موسیقی را از ۹ سالگی با ساز پیانو آغاز کرده، امروز از بهترین نوازندگان هارمونیکا ( سازدهنی ) در ایران است .

صفرنژاد همچنین در سال ۱۳۸۸ آلبوم ” دوست قدیمی ” را منتشر کرد که از اولین آلبوم‌ها با محوریت ساز هارمونیکا در ایران است . اجرای گروه با ۱۵ دقیقه تأخیر در ساعت ۱۸:۳۰ شروع شد و شش قطعه در این کنسرت به اجرا در آمد . قطعه اولی که اجرا شد ، ” دی بلال ” بود و حال و هوایی ایرانی داشت. پس از آن صفرنژاد از حضار تشکر و اعلام کرد تنظیم این قطعه به عهده ” حمزه یگانه ” بوده است . قطعه دوم حال و هوای بلوز راک داشت و تا حدی یادآور کارهای گروه ” زی . زی تاپ ” بود . قطعه سوم ” فضا ” بود که صفرنژاد در مورد این قطعه گفت : ” از نظر من فضا یکی از بهترین آثار حمزه یگانه است . ”

همچنین از درامر و باسیست گروه تشکر ویژه کرد که با وجو مشغله‌های زیاد در این اجرا حضور پیدا کردند . قطعه چهارم ” بلوز برای ما ” همان‌طور که از نامش پیداست ، در سبک بلوز بود . سولوهای پیانو ، گیتار الکتریک و ساز دهنی در این قطعه باعث شد تا پرانرژی‌ترین قطعه در این اجرا باشد . پس از آن صفرنژاد از استاد منوچهر عبداللهی تشکر کرد که در یادگیری و روایت موسیقی ایرانی با استفاده از ساز دهنی کمک زیادی کرده است .

درآمد چهارگاه با استفاده از هارمونیکا قطعه بعدی بود که در آن بابک برای اولین بار دستگاه‌های موسیقی ایرانی را توسط هارمونیکا و به زیبایی تمام اجرا کرد و پس از آن، قطعه ” چهارگاه ” با مشارکت اعضای گروه به اجرا در آمد . از مهم‌ترین ویژگی‌های این اجرا وجود موتیف در قطعات بود . در واقع تمی ساخته می‌شد و بعد از بداهه‌نوازی یا تکنوازی‌ها به آن تم باز می‌گشتند .

صفرنژاد در پایان از مادر خود تشکر کرد که در این اجرا حضور دارد و اجرای گروه را به پدرش تقدیم کرد . در این اجرا حمزه یگانه ( کیبورد و پیانو ) ، فرزاد فخرالدینی ( گیتار الکتریک ) ، امیرعلی طاهری ( درامر ) ، امیر علی ماسوریان ( گیتار باس ) صفرنژاد را همراهی می‌کردند .

در ادامه میتوانید عکس های گرفته شده از این اجرا را از پنجره ی ۲ فصل مشاهده کنید :

97 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *