نشست خبری " کاوه یغمایی " در باره ی لغو کنسرتش در سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر

” کاوه یغمایی ” خواننده و نوازنده راک بعد از لغو کنسرتی که قرار بود در جشنواره موسیقی فجر امسال بروی صحنه ببرد گفت : ” از این بابت ، خجالت‌زده مردم هستم و اگر هم جشنواره فجر خسارتی را طلب کند‌ ، موظفم که به آن را پرداخت کنم . ”

فرزند پیشکسوت موسیقی راک قرار بود بعد از چندین سال‌در ایران اجرایی داشته باشد اظهار کرد : ” لازم است درباره اتفاقاتی که در جریان لغو کنسرتم افتاده است توضیح دهم ؛ خیلی‌ها می‌خواستند به این کنسرت بیایند و از ما حمایت کنند و متأسفانه اذیت شدند . من شخصا از تمام کسانی که بلیت این کنسرت را خریده بودند و از شهرستان‌ها آمدند ، عذرخواهی می‌کنم ، حتی می‌دانم افرادی بودند که می‌خواستند با ویلچر به این کنسرت بیایند ! قول می‌دهم این اتفاق ناگوار را از هر جهت جبران کنم . ”

یغمایی در رابطه با ادامه فعالیت هایش افزود : ” امیدوارم به‌زودی با خبرهای خوب بتوانم این خاطره‌ی بد را کم‌رنگ کنم . از شب گذشته تا کنون ، این موضوع ارکستر من را تحت‌ تأثیر قرار داده ، اما این خبر را که گفته‌اند ارکستر من به اجرا نرسیده است‌ ، تکذیب می‌کنم ؛ ارکستر من کاملا آماده اجرا بود و ما در ۱۵ روز اخیر ، با فشار زیاد تمرین کرده بودیم . ” Kaveh-Yaghmai-Khiyaboone-Yek-Tarafeh

این خواننده راک ادامه داد : ” تک‌تک افرادی که در ارکستر من ساز می‌زنند ، از حرفه‌ای‌ترین‌ها هستند . از همسرم نیلوفر فرزندشاد شروع می‌کنم که با این‌که پدرش در بستر بیماری بود‌ ، می‌خواست روی صحنه بیاید . هومن غفاری یکی از بهترین درامرهای این سال‌ها بوده و قوی‌ترین اجرایش را برای من آماده کرده بود . آرین کشیشی یکی دیگر از این نوازنده‌های خوب است که وقتی من هم‌سن او بودم ، حتی نمی‌دانستم موسیقی یعنی چه. مسعود همایونی هم که یکی از بهترین گیتاریست‌های فعال در ایران است . آرون حسینی را هم که همه می‌شناسند . ساتگین یغمایی خواهرم و نگین پارسا که بک‌وکال این اجرا بودند‌ ، آمادگی کامل داشتند . همین‌طور همایون نصیری به من افتخار داده بود‌ ، بابک شهرکی هم که در زمینه موسیقی ایرانی فعال است‌ ، قرار بود در این اجرا کنار ما باشد . ”

یغمایی در آخر گفت : ” متأسفانه اتفاقی افتاده و اجرای ما لغو شده است . خواهش می‌کنم این مسأله را گردن یکی از بافت‌های موسیقی نیندازید . مدیریت ،‌ سالن‌ ، خبررسانی ، جشنواره و … مقصر نبودند . مشکل پیش‌آمده و لغو شدن کنسرت را خودم گردن می‌گیرم . اجازه دهید این مشکلات برطرف شوند و به‌زودی با انتشار آلبوم در خدمت مخاطبانم باشم . قطعا با قطعات جدید ، از خجالت همه درمی‌آیم . ”
این هنرمند همچنین در پاسخ به این پرسش که شاید جشنواره از نام او سوءاستفاده‌ی تبلیغاتی کرده است ،‌ گفت : ” من این موضوع را قبول ندارم ؛ جشنواره از من سوءاستفاده نکرده است . اتفاقا مکانیزم جشنواره تلاش زیادی داشت و نوازندگان هم با فشار زیاد تمرین کردند . ”

این هنرمند همچنین بیان کرد : ” شنیده‌ام که خیلی از هنرمندان اینجا به‌خاطر مسائل اقتصادی اجرا در جشنواره را جدی نمی‌گیرند . در حالی که فجر تنها جشنواره موسیقی ایران است و باید بیشترین توان را برایش گذاشت . اتفاقا من هم تمام توانم را گذاشته بودم . اصلا خیلی از جریان‌های موسیقی باید از طریق همین جشنواره باشد . امیدوارم نگاه‌ها به جشنواره تغییر کند و شاهد یک رقابت واقعی باشیم . ”

شایان ذکر است اجرای یغمایی کاملا مجوز داشت و مشکلی از این نظر وجود نداشته است و وی از انتشار آلبوم جدیدش هم خبر داد و گفت : ” اگر به من بود ، این آلبوم را هم همین الان منتشر می‌کردم . “

121 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *