site hit counter

احسان خواجه امیری خواننده محبوب کشور ، چهارشنبه شب ، ۲۸ بهمن ماه برای چندمین سال پیاپی در جشنواره موسیقی فجر به روی صحنه رفت . این کنسرت بیشتر به اجرای قطعاتی از دو آلبوم اخیر خواجه امیری ، با نام ” عاشقانه‌ها ” و ” پاییز ، تنهایی ” اختصاص داشت و در این میان چند قطعه از آلبوم ” یه خاطره از فردا ” و دو ، سه تک آهنگ نیز اجرا شد .

به گزارش روابط عمومی سی‌ویکمین اجرای ” خواجه امیری ” با قطعه‌ی ” پاییز ” که از آثار آخرین آلبوم اوست ، آغاز شد. مدتی بعد خواجه امیری رو به سالن مملوء از هوادارانش گفت که قصد دارد قطعه ” نابرده رنج ” را اجرا کند . او این قطعه را حس و حال همه دانست و از همه حضار درخواست کرد که این اثر را به همراه او بخوانند . هواداران خواجه امیری که برای همخوانی این خواننده حتی نیاز به درخواست خواننده مورد علاقه‌شان هم نداشتند ، این اثر محبوب را با شور و شوق فراوانی زمزمه کردند تا پس از آن به استقبال قطعه ” دریا ” از آلبوم عاشقانه‌ها اجرا شود .

خواجه امیری بعد از اجرای این قطعه ، اعضای ارکس‌تر خود را معرفی کرد تا با اعلام نام هر یک از آن‌ها ، حاضرین در سالن میلاد، احساسات خود را نسبت به آن نوازنده نشان دهند . این اعضا متشکل از هومن نامداری به عنوان رهبر ارکس‌تر ، تنظیم کننده و نوازنده ساکسیفون ، هومن غفاری ( درامر ) ، مهراد هزارخوانی ( گیتار باس ) ، محمد کاظمی ( کیبورد ) ، سیامک کریم‌پور ( ترومبون ) ، علی ضرابی ( ترومپت ) ، کامیار ماندگاریان ( ترومپت ) ، احسان نی زن ( ویولن ) وهمایون نصیری ( پرکاشن و سازهای کوبه‌ای ) بودند .

در ادامه کنسرت ، خواجه امیری قطعه‌ای دیگر از آلبوم عاشقانه‌ها با نام ” این حقم نیست ” را خواند . سپس تمامی چراغ‌های سالن خاموش شدند تا در یک فضای کاملا عاشقانه ، قطعه محبوب ” بغض ” اجرا شود . در اکثر لحظات اجرای این اثر ، احسان نی زن ویولنیست گروه خواجه امیری ، به هنرنمایی پرداخت و توجه همه حاضرین را به ساز خود جلب کرد . مدتی بعد نیز اثر ” هراس ” که آن هم قطعه‌ای از آلبوم ” پاییز ، تنهایی ” است ، اجرا شد .

در این اجرا ، احسان خواجه امیری چندین بار از هوادارانش پرسید که آن‌ها ترجیح می‌دهند که او چه اثری را بخواند ؟ هوادارانش قطعات مختلفی را نام بردند که بیشترین درخواست از اثر ماندگار ” سلام آخر ” بود . خواجه امیری در پاسخ به این درخواست ، گفت که قطعه ” سلام آخر ” خیلی غمگین است و ترجیح می‌دهد که در این کنسرت بیشتر آثار شاد را بخواند . در ‌‌نهایت موسیقی قطعه ” دارم می‌ام پیشت ” از آلبوم یه خاطره از فردا توسط گروه خواجه امیری نواخته شد .

خواجه امیری در لابلای صحبت‌هایش در مورد سطح کیفی جشنواره امسال اینچنین گفت : ” جشنواره امسال با ادوار گذشته تفاوت‌هایی دارد و بهتر شده است . گویا بنا گذاشته‌اند که بیشتر به مردم خوش بگذرد . هر مسئولی را که جشنواره را بنا بر خوشحالی مردم بگذارد ، خدا خیرش بدهد. به همه ، مخصوصا دفتر موسیقی خسته نباشید می‌گویم و از آقای جلیل‌پور ، مدیریت آوای هنر تشکر می‌کنم . ” با پایان رسیدن صحبت‌های خواجه امیری در مورد جشنواره ، قطعه ” تاوان ” با همراهی لحظه به لحظه طرفداران خواجه امیری اجرا شد . همچنین قطعات لحظه و عاشقتم از آلبوم عاشقانه‌ها ، دیگر آثاری بودند که خواجه امیری آن‌ها را خواند .

از جذاب‌ترین بخش‌های کنسرت چهارشنبه شب خواجه امیری ، تک نوازی یکایک نوازندگان ارکس‌تر او بود ؛ به طوری‌که هر یک از این نوازندگان حدود چند ثانیه با ساز تخصصی خود می‌نواختند و سپس این فرصت به نوازنده بعدی داده می‌شد . با پایان یافتن این تکنوازی‌ها ، خواجه امیری دو مه‌مان بازیگر خود ، محسن قاضی مرادی و همسرش ، مهوش صبرکن را به حاضرین در سالن میلاد معرفی کرد تا با این مقدمات ، هواداران خواجه امیری به استقبال شنیدن سر آلبومی یه خاطره فردا ، یعنی قطعه ” نمی‌دونم ” بروند .

اما او به هوادارانش گفت دلش می‌خواهد قطعهٔ ” گذشته ” را بخواند و این کار را هم کرد . ” گذشته ” با شعری از حسین غیاثی ، از معدود تک آهنگ‌های خواجه امیری بود که در این کنسرت خوانده شد . پس از آن باز هم قطعه‌ای از آلبوم پاییز ، تنهایی با نام ” عشق دوم ” خوانده شد . مدتی بعد در میان اصرار مردم ، اثر جاودانه ” پرنده ” اجرا شد که نسخه اصلی آن را ” ایرج ” – حسین خواجه امیری – خوانده است . البته هواداران خواجه امیری قطعه ” آزاد آزادم ” را هم از خواننده محبوبشان درخواست کردند که خواجه امیری این درخواست را رد کرد . او در این‌باره گفت : ” شعر این آهنگ را یادم نیست . اینجا پر از خبرنگار است ، حقیقتا می‌ترسم ! ”

او در ادامهٔ کنسرتش گفت : ” تا امشب حالم خوب نبود . حالا با این انرژی که شما به من دادید ، باید بروم روی آلبوم بعدی و کارهای خوب کار کنم . ”

خواجه امیری با این انگیزه ، آخرین قطعه کنسرت خود در جشنواره را اجرا کرد . این قطعه اثر محبوب آلبوم عاشقانه‌ها ، با نام ” احساس آرامش ” بود .

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.