" گنجینه ی ملی ۳ " : گنجینه ی ملی هنوز نمرده است !

هر دو عنوان قبلی سری فیلم های ” گنجینه ی ملی ” ( National Treasure ) برای دیزنی موفقیت های بزرگی بودند . شماره اول آن با نام ” گنجینه ی ملی ” ( National Treasure ) چیزی بیش از ۱۷۳$ میلیون دلار در بخش domestic باکس افیس فروش داشت . این در حالی بود که شماره ی دوم از این سری با نام ” گنجینه ی ملی : کتاب اسرار ” ( National Treasure: Book of Secrets ) توانست بیش از ۲۲۰$ میلیون دلار فروش کند . هر دو عنوان از این سری ، نیکولاس کیج را در نقش Benjamin Franklin Gates داشتند ؛ یک تاریخ دان و تحلیل گرِ که به دنبال گنجینه های گمشده ای در تاریخ می گشت . این دو فیلم توسط Jon Turtteltaub کارگردانی شدند و تهیه کنندگی آنها را Jerry Bruckheimer بر عهده داشت .

” گنجینه ی ملی : کتاب اسرار ” در سال ۲۰۰۷ عرضه شد و به دنبال موفقیت سری ، بحث درباره ی شماره ی سوم این عنوان بالا گرفت . با این حال به نظر می رسید هیچ فیلمنامه ای برای آن نوشته نشده باشد . آخرین صحبت در این مورد در آپریل ۲۰۱۴ صورت گرفت ، زمانی که Bruckheimer اعلام کرد که بخش اول فیلمنامه ی آن کامل شده است و امیدوار بود که همه چیز همین طور خوب پیش برود .

به گفته ی سایت ComicBook ، رئیس دیزنی ، Bob Iger ، به خاطر پتانسیلی که این سری دارد ، در جلسه ی سهام دران اخیر پیشنهاد ساخت شماره ی سومی از این عنوان را داده است ، و اظهار داشت ، با وجود اینکه می توان گفت ” گنجینه ی ملی ۳ ” تا حدودی در مراحل ساخت است ، اما هنوز چراغ سبزی در این باره داده نشده است . سخنان کامل وی بدین شرح بود :

” ما ۲ فیلم ساختیم . و بله باید بگویم فیلم های بسیار خوبی هم بودند . می دانم که Jerry Bruckheimer ( تهیه کننده ) چندین بار با استودیو ما درباره ی آن صحبت هایی داشته است و همراه با این صحبت ها اقداماتی نیز برای ساخت صورت گرفته است اما اکنون که با شما صحبت می کنم هنوز چراغ سبزی تحت این عنوان داده نشده است ولی می دانم که زمان و منابعی برای ساخت آن صرف شده است . این تمام چیزی است که میتوانم بگویم . ”

national-treasure-3-cast

در حالی که ممکن است Iger و Bruckheimer این پروژه را به طور کامل کنار نگذاشته باشند ، به نظر می آید هنوز امیدی برای ساخت شماره ی سوم این فیلم باشد ، و بدون شک هنوز راه درازی در پیش دارد . Bruckheimer اکنون مشغول ساخت شماره ی بعدی سری فیلم های ” دزدان دریایی کارائیب ” با نام Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales است که هنوز در مرحله ی پیش ساخت است تا در مِی ۲۰۱۷ به روی پرده برود ؛ و اینطور که مشخص است هر دو عنوان Bad Boys 3 و Bad Boys 3 در حال حاضر برای Bruckheimer اهمیت بیشتری نسبت به National Treasure 3 دارند . در کنار این ها ، Turteltaub قصد دارد کارگردانی یک فیلم از کمپانی دیزنی بر گرفته از عنوان Small World theme park ride را بر عهده گیرد و به گفته ی سایت Deadline وی همچنین در حال ساخت یک فیلم از کمپانی Warner Bros است که اقتباسی از فیلم Meg است . ( فیلمی که در آن تلاش می کنند کوسه ای قاتل را در سواحل شرقی چین بکشند )

و البته مشخص است که نیکولاس کیج نیز به بازیگری اش ادامه می دهد طوری که این را از ۵ عنوان پیش رو و در حال عرضه از وی و ۳ عنوان پیشنهاد شده به او برای سال ۲۰۱۷ می توان کاملا فهمید . پس اگه قرار بر ساخت شماره ی سومی از این عنوان باشد و دیزنی هم بخواهد نیکولاس کیج در آن بازی کند ، باید برای خالی شدن برنامه های او نیز صبر کنند . پس صبر می کنیم ؛ و اینطور که مشخص است باید خیلی خیلی صبر کنیم !

برای دنبال کردن خبر های ساخت این عنوان با ۲ فصل همراه باشید .

1193 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *