" دکتر کیو " ، اثر دیزنی و برد پیت

برد پیت با همکاری استودیوی دیزنی فیلم یک دکتر مهاجر را با عنوان ” دکتر کیو ” ( Dr. Q ) جلوی دوربین می‌برد .

دیزنی با همکاری کمپانی ” پلن بی ” متعلق به برد پیت قصد دارد پروژه ” دکتر کیو ” را راه بیندازد .

این پروژه سینمایی بر مبنای زندگی واقعی مهاجری غیرقانونی ساخته می‌شود که به رییس بخش جراحی مغز بیمارستان جانز هاپکینز بدل ‌شده است .
brad-pitt-dr-q-movie-slice-600x200

طبق گزارشات ، مت لوپز برای نوشتن فیلمنامه این فیلم انتخاب شده تا زندگی آلفردو کوینونس اینوخوسا را در قالب تصویری نگارش کند . وی پیش از این از نویسندگان سریال ” اتاق خبر ” شبکه اچ‌بی‌او و ” مک براید افسانه جورجیا ” بود .

کمپانی پلن بی که متعلق به برد پیت و دو شریکش است پس از شنیدن موفقیت‌های این پزشک از رادیو ، از سال ۲۰۰۷ به این پروژه علاقه‌مند شد .

این پزشک مکزیکی که به عنوان ” دکتر کیو ” مشهور شده ، اواخر دهه ۱۹۸۰ و درحالی که ۱۹ سال داشت وارد آمریکا شد و به عنوان کارگر در مزارع کالیفرنیا مشغول کار شد . او تحصیلاتش را در کالج سن خواکین شروع کرد و بعد مدارج بالاتر را در برکلی پشت سر گذاشت و سپس در رشته پزشکی مدرکش را از هاروارد دریافت کرد و شهروند آمریکا شد . وی اکنون استاد جراحی مغز و اعصاب بیمارستان جانز هاپکینز است و ریاست بخش جراحی تومور مغز را در این مرکز بر عهده دارد .

برد پیت و کمپانی ” پلن بی ” دو سال پیش جایزه اسکار بهترین فیلم را برای ” ۱۲ سال بردگی ” دریافت کردند و امسال برای ” کسری بزرگ ” نامزد دریافت جایزه اسکار شدند .

123 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *