اولین آلبوم گروه " عجم " انتشار یافت

گروه موسیقی ” عجم ” اولین آلبوم رسمی خود را با عنوان ” رگ و ریشه ” انتشاره داده و در اختیار علاقمندان به این حوزه قرار دادند .

این گروه متشکل از امین محمدفولادی ( امین عجمی ) ، آرش فیاضی ، نریمان اکبری ، پرهام بهادران و سارا فطرس که پیش‌تر با انتشار موزیک ویدئویی به نام ” زغال‌چی ” در فضای مجازی ، در بین مخاطبین محبوب شد و مورد توجه قرار گرفت ، توانسته تمام مجوزهای فعالیت رسمی در ایران را اخذ نماید و نخستین آلبوم رسمی این گروه نیز با عنوان ” رگ و ریشه ” در بازار موسیقی کشور منتشر شده است .

آلبوم ” رگ و ریشه ” ۱۵ قطعه به نام‌های پیش درآمد پهلوانی ، بحر طویل اعجمی ، صنم بیا ، ضربی سیمرغ ، گل ایران ، پیش درآمد تمنا ، مادران سرزمین ، رنگ عجم بالاسی ، اغواگر ، طیبه جان ، ضربی دهکردی ، کردی خانه ، غیرت ، آواز خرابات و زغالچی دارد ، همچنین در بخشی از توضیحات درج شده در کاور آلبوم چنین آمده است : ” آلبوم رگ و ریشه تلاشی ست چندین ساله برای ایجاد و ثبت سبکی نوین در موسیقی ایرانی که از موسیقی بومی ایران ریشه می‌گیرد . هدف اولیه این مجموعه تولید چندین قطعه ابداعی و ایجاد یک فضای جدید موسیقایی است که بیشتر متشکل از الحان ، اصوات و قالب‌های موجود در موسیقی بومی ایران می‌باشد . عناصر موسیقی بومی که در شکل گیری این قطعات به کار رفته‌اند عبارتند از موسیقی‌های ویژه انجام کار ، موسیقی مراسم و آئین‌های گوناگون ملی و مذهبی ، موسیقی‌های اوقات فراغت و مناسبت‌های اجتماعی . این اثر حاصل یازده سال تحقیقات کتابخانه‌ای ، رایانه‌ای و می‌دانی می‌باشد و از تلاش‌ها و آثار ارزنده محققان معاصر نظیر آقایان هوشنگ جاوید ، محمدرضا درویشی ، ساسان فاطمی ، حسین حمیدی ، جهانگیر نصری اشرفی ، احمد محسن‌پور ، و دیگر محققان برجسته حیطه اتنوموزیکولوژی و فرهنگ مردمی بهره فراوان جسته است . ”

علاقه مندان برای تهیه آلبوم ” رگ و ریشه ” به صورت نسخه اصلی میتوانند به مراکز معتبر فروش محصولات فرهنگی و هنری سراسر کشور مراجعه نمایند .

121 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *