رونمایی پوستر جشنواره فیلم کن ۲۰۱۶

به گفته ی سایت اسکرین دیلی ، این پوستر با تصویر یکی از فیلم‌های ژان لوک گدار کارگردان موج نوی سینمای فرانسه طراحی شده است . در حالی که کمتر از یک ماه به اعلام فهرست کامل شرکت‌کنندگان در جشنواره فیلم کن امسال باقی مانده ، پوستر این جشنواره که از ۱۱ تا ۲۲ ماه می برگزار می‌شود ، رونمایی شد .

پوستر امسال جشنواره کن که در سال‌های اخیر ارتباطی تنگاتنگ با ستاره‌ای داشته که هر سال مورد توجه ویژه قرار داشت ، و اینگرید برگمن ، مارچلو ماسترویانی و پل نیومن را در سال‌های اخیر در مرکز توجه خود قرار داده بود ، امسال به ژان لوگ گدار توجه نشان داده است .

cannes-2016-1

این پوستر فیلم ” تحقیر ” اثر معروف ژان لوک گدار را که سال ۱۹۶۳ ساخته شده ، انتخاب کرده و مردی را در حال بالا رفتن از پله نشان می‌دهد . این مرد به سمت رویاهایش در پس‌زمینه‌ای طلایی به تصویر کشیده است .

میشل پیکولی بازیگر و کارگردان فرانسوی بازیگر نقش اصلی این فیلم است که در این تصویر رو به سمت دریای مدیترانه دارد .

این پوستر را هاروی شیگونی طراحی کرده که از سال ۲۰۱۴ طراحی پوسترهای کن را بر عهده داشته است . طراح گرافیک این پوستر ژیل فراپیه است .

انتخاب این تصویر انتخابی سمبلیک است و خود فیلم درباره فیلم ساختن است . بریژیت باردو و فریتس لند کارگردان مشهور و جک پالانس دیگر بازیگران این فیلم بودند . فیلم ” تحقیر ” با اقتباس از رمانی ایتالیایی به نام ” شبی در نیم‌روز ” نوشته آلبرتو موراویا ساخته شده و داستان آن با تمرکز بر یک فیلمنامه نویس و ازدواج او در بحبوحه ساخت یک فیلم است .

در اطلاعیه جشنواره فیلم کن آمده است : ” ژان لوک گدار با ساخت فیلم ” تحقیر ” قوانین پرده نقره‌ای را تغییر داد و نوعی جدید از سینما را با تمرکز بر اسطوره سینما ارایه کرد . در آستانه ۷۰ سالگی این جشنواره ، با ‌انتخاب چنین تصویر سمبلیکی ، کن ادای احترام به تاریخ سینما و روش‌های جدید خلق فیلم و دیدن است .

جورج میلر کارگردان استرالیایی فیلم ” مکس دیوانه : جاده خشم “رییس هیات داوران رقابتی امسال است و فهرست فیلم‌های شرکت کننده در جشنواره امسال ۱۴ آوریل اعلام می‌شود .

142 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *