" جین سیمونز " : منتظر مرگ رپ هستم !

با نگاهی سطحی به صحنه ی موسیقی این را به راحتی میتوان دریافت که این صحنه برای جین سیمونز ( Gene Simmons ) خواننده ی اسبق گروه موسیقی سبک راک ، به نام ” Kiss ” ، که دستی در این حرفه دارد ، تجربه ای کاملا دلسرد و نا امیدانه است .

وی در مصاحبه با سایت رولینگ استون گفت : ” خوانندگانی که در دیسکو ها به روی صحنه میروند و مانند خوانندگان اپرا میخوانند ، واقعا مرا تحت تاثیر قرار میدهند ؛ و خوانندگانی مثل جنیفر لوپز ، سیارا ، شکیرا ، مدونا ، و تمام زنانی که اسمشان با حرف a تمام میشود را دوست دارم . به نظر من این افراد به نوبه ی خود و در حرفه ی خودشان استعداد خاصی دارند اما این غیر صادقانه است آنها یک راه طولانی طی کرده اند ولی این بیشتر شبیه بار های کَرئیوکی ( karaoke ) است . البته کَریوکی صادقانه تر است ، چون شما میدانید که آنجا کَریوکی میخوانند . ”

در عین حال وی موسیقی هیپ هاپ را پدیده ای در حال سقوط میداند و پیش بینی میکند : ” موسیقی رَپ خواهد مُرد ،سال بعد ، ۱۰ سال بعد ، بلاخره در یک زمان این اتفاق خواهد افتاد و سپس چیز دیگری باب میشود و جای آن را میگیرد .” سپس بی پرده اعتراف کرد که از طرفداران هیپ هاپ نیست و گفت : ” من سابقه ی اینکه به خلافکار بودن بنازم را نداشته ام و البته باید گفت این همه چیز آن نیست ولی حداقل میتوان گفت از همین ها شروع شده است ؛ رپ از دل خیلبان ها می آید و خیابان ها قلب و خون و رگ آن هستند . اگر رپ سقوط کند ، من که اشکی نمیزیزم ! منتظر مرگ رَپ در آینده هستم و همچنین منتظرم که به جای فقط حرف زدن ، موسیقی به سمت ترانه و ملودی بازگردد و دوباره ” آهنگین ” شود . تا آنجایی که من می دانم یک ” آهنگ ” سراسر ترانه و ملودی است یا برخی اوقات ملودی تنها ! ”

سپس با تاسف ادامه داد : ” در حال حاظر به اندازه ی کافی اقدامات جدی در راستای موسیقی راک در کشور انجام نمی شود ؛ نه گروه جدیدی….نه …..البته من Foo Fighters را خیلی دوست دارم اما آنها فقط ۲۰ سال دارند ! گروه هایی مثل Nirvana, Pearl Jam قدیمی هستند و یَد طولایی دارند ! ”

سپس به لیدی گاگا نیز پیشنهاد شغلی داد : ” او می تواند موسیقی بنویسد ، موسیقی بنوازد ، و به معنای واقعی ” بخواند ” ! و میتواند کیفیت کارش را درک کند . من خیلی دوست دارم او را وقتی به سبک گروه معروف Queen می خواند ببینم ؛ و می دانم که میتواند ! ولی مدونا نه !

230 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *