Concept Art های منتشر شده از " بتمن علیه سوپرمن "

و بالاخره ” بتمن علیه سوپرمن ” ( Batman V Superman: Dawn of Justice ) به روی پرده ها رفت و با وجود نقد های نا امید کننده اش ، در آخر هفته ها مخاطبین فراوانی دارد . چه خوشمان بیاید چه نیاید ، زحمت فراوانی برای ساخت دنیای ” بتمن علیه سوپرمن ” کشیده شده است . این بار ویکتور مارتینِز ( Victor Martinez ) _ که در گذشته concept art های فراوانی برای فیلم هایی همچون Terminator Genisys ، Tomorrowland و Avatar خلق کرده بود _ برای اینکه طرفداران را به وجد بیاورد چندی از کارهایش با مزمون ” بتمن علیه سوپرمن ” منتشر کرد .

مارتینِز در فیس بوک ، ۵ تا از concept art هایی که برای فیلم ” Batman V Superman: Dawn of Justice ” کشیده بود را به اشتراک گذاشت . پُست وی با نوشته ای همراه بود که می گفت ، هنگام کار بر روی پروژه چقدر لذت برده است و طراح و تهیه کننده و دست اندکاران آن را ستود . متن کامل پُست وی به شرح زیر است :

” از کار بر روی ” بتمن علیه سوپرمن ” بسیار لذت بردم . یک کار عالی به تمام معنا از تهیه کننده ی آن Patrick Tatopoulos که یک دنیای خیره کننده در این فیلم خلق کرد ، و تمام دست اندکاران این فیلم که آن را خلق کردند . کارتان عالی بود ! این هم چندی از کار های هنری من است تا کمکی باشد که معنای صحنه های فیلم بهتر درک شوند . امیدوارم لذت ببرید . ”

یکی از بهترین تکّه هایی که ماتینِز پُست کرده بود ، تصویری بود که بتمن و سوپرمن مقابل هم قرار دارند . در پست های وی یک تصویر دراماتیک ار بتمن و یک تصویر خاطره انگیز از کلان شهر ( Metropolis ) نیز بود . در بین این آثار هیچ یک به Wonder Woman ، Lex Luthor یا Doomsday ربطی نداشتند پس این که مارتینِز چندی از کار هایش را به اشتراک نگذاشته ، یا اصلا اثری با مزمون کاراکتر های گفته شده خلق نکرده است مشخص نیست !

این همیشه دیدنی است که چگونه صحنه های مشهور فیلم های معروف ، با خلق شدن دوباره توسط یک concept artist تغییر می کنند . برخی فیلم ها به concept art نزدیک اند ، در حالی که برخی دیگر به طور قابل ملاحظه ای با concept art تکمیل می شوند . زمانی که concept art های فراوانی قبل از عرضه ی یک اثر به بیرون منتشر می شوند ، باز هم تماشای آنهایی که بعد از به روی پرده رفتن فیلم به بیرون می آیند خوشایند است . این که ببینیم صحنه ها چگونه تغییر می کنند ؛ آن وقت است که میفهمیم که طراحان هنگام طراحی چه حسی داشتند و چگونه حسِ صحنه را با concept art ها تکمیل می کنند .

در پایان ، دیدن چند concept art از فیلم ” بتمن علیه سوپر من ” تاثیر چندانی بر عقیده ی مردم درباره ی این فیلم نمی گذارد . اما در هر صورت به طرفداران یک ایده ی بهتر ار اینکه برای ساخت فیلم فکر هایی کرده اند و یک نظر اجمالی از اینکه فیلم سازان در حین ساخت فیلم چه چیز هایی تصور می کردند می دهد . کسانی که می خواهند concept art های بیشتری از ماتینِز ببینند می توانند به گالری شخصی وی به آدرس Victor-Martinez.com مراجعه کنند .

Batman V Superman: Dawn of Justice هم اکنون در سینما های آمریکا روی پرده است ؛ به دنبال آن Suicide Squad در ۵ ام آگوست ۲۰۱۶ ، Wonder Woman در ۲۳ جوئن ۲۰۱۷ ، Justice League Part One در ۱۷ نوامبر ۲۰۱۷ ، The Flash در ۱۶ مارس ۲۰۱۸ ، Aquaman در ۲۷ جولای ۲۰۱۸ ، Shazam در ۵ آپریل ۲۰۱۹ ، Justice League Part Two در ۱۴ جولای ۲۰۱۹ ، Cyborg در ۳ آپریل ۲۰۲۰ ، و Green Lantern Corps در ۱۹ ژوئن ۲۰۲۰ ، به روی پرده می روند .

180 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *