" Grand Theft Auto 6 " در دست ساخت است !

بازی ” سرقت بزرگ اتومبیل ۵ ” ( Grand Theft Auto V یا به اختصار GTA V ) ساخته ی کمپانی راک استار ، ۴ امین بازی پر فروش در طول تاریخ است که فقط توسط سه بازیِ Minecraft ، Wii Sports ، و Tetris شکست خورده است . این بازی در ۳ روز اول عرضه اش چیزی حدود ۱$ میلیارد دلار فروش داشت و تا به حال بیش از ۶۰ میلیون نسخه فروخته است . مشخص است با چنین فروشی راک استار به فکر ساخت شماره ی بعدی از این سری خواهد افتاد .

و به نظر می رسد که چیزی که هم اکنون کمپانی در حال کار بر روی آن است نیز همین است ! با بیرون درز کردن این که Grand Theft Auto 6 در حال ساخت است باید گفت که این عنوان هنوز در مراحل اولیه ساخت است و راک استار هنوز حتی برای داستان آن هم تصمیمی نگرفته است .

به گفته ی سایت TechRadar ، منابعی خبری تصدیق کرده اند که ساخت Grand Theft Auto 6 آغاز شده است ؛ با این وجود چند سالی طول می کشد تا بازی به مرحله ی عرضه برسد . با این روند می توان زمان بین GTAV و GTA 6 را چیزی حدود ۴ تا ۶ سال پیشبینی کرد که تقریبا معادل همان زمانی است که از سال ۲۰۰۸ بعد از Grand Theft Auto IV برای GTAV صبر کردیم . این بازی احتمالا با موتور جدید راک استار ساخته خواهد شد که بنا بر شایعات تصدیق نشده ، قرار است برای اولین بار آن را بر روی بازی Red Dead Redemption 2 که هنوز تایید نشده است ببینیم . با در نظر گرفتن این ها ، به طور حتم ، GTA6 از نظر open-world بودن به اندازه ی GTAV ، بالکم خیلی خیلی بزرگتر خواهد بود .

با وجود اینکه GTA 6 هنوز داستان مشخصی ندارد و معلوم نیست این داستان در کجا اتفاق می افتد ، راک استار به خاطر سفر به کشور ها و شهر های مختلف برای انتخاب مکان مناسب برای بازی معروف است . به گفته ی منابع خبریِ سایت TechRadar ، راک استار در زمان ساخت Grand Theft Auto III و Grand Theft Auto: Vice City سفری به توکیو ی ژاپن داشتند چرا که کمپانی علاقه داشت که همچین شهری مکان رخ داد های بازی باشد ؛ به طوری که حتی در سال ۲۰۰۳ یک علامت تجاری نیز برای بازیِ
Grand Theft Auto: Tokyo در کنار Grand Theft Auto: Bogota و Grand Theft Auto: Sin City ساخته شد .تا زمانی که مشخص شد به خاطر سیستم خیابان های توکیو ، ادامه ی ساخت بازی مشکل است ، ولی در طول زمان کمپانی متوجه شد که تغییر مکان بازی به خارج از ایالات متحده کار دشواری خواهد بود چرا که برخی برند ها و ماشین ها هستند که تبدیل به عناصر اساسی این بازی شده اند و فقط در آمریکا وجود دارند .

grand-theft-auto-tokyo-cancelled-rockstar-game

ششمین سری از سری بازی های ” سرقت بزرگ اتومبیل ” در راه است و بی شک از آن استقبال خواهد شد ، اما اینکه از بازی GTA: Tokyo چیزی به طرفداران نرسید واقعا حیف شد . در حالی که آمریکا به محل اصلی این بازی تبدیل شده ، خیلی خوب می شد اگر قسمتی از داستان بازی هم در جایی خارج از آن صورت می گرفت . ولی احتمالا کمپانی همین مسیری را که در آن موفق بوده ادامه می دهد و ریسک نخواهد کرد و امکان این هست که حتی کاراکتر های GTA V نیز حفظ شوند . کسی چه می داند شاید فردا راک استار خبر های بیشتری از داستان بازی به طرفداران داد !

به یاد داشته باشید که هنوز برای اینکه راک استار Grand Theft Auto 6 را تایید کند زمان زیادی باقیست ، مخصوصا یا در نظر گرفتن اینکه GTA V هنوز هم فروش دارد ! اگر شایعات حقیقت داشته باشند ، عنوان بعدی این کمپانی سری Red Dead Redemption خواهد بود و بدون شک برای این بازی وقت و هزینه و زحمت فراوانی خواهند کشید تا آن را بهبود بخشند ؛ وقتی این عنوان عرضه شد و فروشش تمام شد و دیگر هیجان کاذب مردم برای آمدن آن خوابید ، آن وقت است که باید واقعا منتظر GTA 6 باشیم .

216 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *