" بتمن علیه سوپرمن " : طلوع عدالت یا غروب فروش ؟!

فیلم ” بتمن علیه سوپرمن ” ساخته ” زاک سیندر ” که برای اولین بار این دو ابر قهرمان را در یک قاب مقابل هم آورده است ، گرچه تاکنون فروش جهانی بالغ بر ۵۸۷ میلیون دلار دست یافته است ، اما در دومین هفته اکران در سینماهای آمریکا با ریزشی بی سابقه مواجه شد و ۷۰ درصد کمتر از هفته اول اکران فروخت .

این فیلم که نقدهای متوسط و نه چندان قدرتمندی نیز دریافت کرده است ، در دومین هفته نمایش در ۴۲۵۶ سالن سینمای آمریکا شمالی به سختی توانست به فروش ۵۰ میلیون دلاری دست یابد .

” بتمن علیه سوپرمن : طلوع عدالت ” در چند بازار بین‌المللی نیز حال و روز چندان خوبی ندارد و فروش ۱۹ میلیون دلاری روز جمعه این فیلم در ۶۷ بازار بین‌المللی در مقایسه با جمعه هفته اول اکران نشان از کاهش ۷۲ درصدی فروش آن دارد .new-image-from-batman-v-superman-dawn-of-justice

محصول جدید کمپانی ” برادران وارنر ” در دومین هفته اکران در سینمای چین دومین بازار بزرگ سینمایی جهان نیز ۸۷ درصد کاهش فروش داشته است .

این در حالی است که فیلم ” انتقام جویان : عصر اولترون ” و ” شوالیه تاریکی ” دو فیلم دیگر ابرقهرمانی در سال‌های گذشته نیز به ترتیب در دومین هفته نمایش حداکثر با ۵۹ و ۵۳ درصد افت مواجه شدند و تنها فیلم ابرقهرمانی که نزولی تقریبا نزدیک به ” بتمن در مقابل سوپرمن ” داشته است ، فیلم ” مردان ایکس : ولودین ” بود که کاهش فروش ۶۹ درصدی را پس از نمایش هفته آغازین تجربه کرد .

اما کمپانی ” برادران وارنر ” هرگونه نگرانی در این باره را رد کرده و اعلام کرده است که فیلم ” بتمن علیه سوپرمن : طلوع عدالت ” پس از شکستن چندین رکورد در هفته اول نمایش همچنان فیلمی قدرتمند در عرصه اکران است .

این فیلم ابرقهرمانی که در آن ” بن افلک ” در نقش بتمن و ” هنری کویل ” در نقش سوپرمن بازی کرده‌اند ، تاکنون ۲۲۴ میلیون دلار در گیشه آمریکایی شمالی و ۳۶۴ میلیون دلار در گیشه بین الملل فروخته است تا مجموع فروش جهانی ۵۸۷ میلیون دلار را ثبت کرده باشد .

در میان بازارهای بین‌المللی چین با فروش ۷۵ میلیون دلار بهترین عملکرد را داشته است و پیش‌بینی می‌شود مجموع فروش جهانی این فیلم ابر قهرمانی در نهایت به ۶۵۰ میلیون دلار برسد .

975 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *