فاش شدن احتمال زن بودن شکسپیر پس از ۴۰۰ سال !

با اینکه ۴۰۰ سال از مرگ ویلیام شکسپیر می‌گذرد ، شایعاتی در مورد شخصیت واقعی شکسپیر هنوز پابرجاست . یکی از محققانی که در مورد شکسپیر بسیار تحقیق کرده ادعایی می‌کند که به نوبۀ خود بسیار جالب است .51Pf5kiyK6L._SY344_BO1,204,203,200_
جان هادسون محقق در کتابش می‌نویسد شکسپیر در اصل خانمی به نام امیلیا باسانو بوده که در لندن زندگی می‌کرده . او در کتابی به نام ” خانم سیاه موی شکسپیر “می‌نویسد شکسپیر خانمی بوده که موهای سیاهی داشته و درسال ۱۵۶۹ در خانواده‌ای موسیقی‌دان به دنیا آمده‌است .

خانوادۀ امیلیا برای ملکه الیزابت اول موسیقی می نواخته و او در نوجوانی به لورد چمبرلین که مسئول قسمت تئاتر شهر لندن بود علاقه مند شد . او از همین‌جا اطلاعات لازم را برای نوشتن نمایشنامه‌های منتسب به شکسپیر را کسب کرد .
امیلیا باسانو در سال ۱۶۴۵ فوت می‌کند . او تمام عمرش را در لندن سپری می‌کند و این موضوع یکی از دلایلی است که آقای هادسون معتقد است این خانم با نام شکسپیر کار می‌کرده . خانواده امیلیا اهل ایتالیا بودند و او اینگونه اطلاعتی درمورد ایتالیا را در نمایشنامه‌هایش استفاده می‌کرد .

به گفته این محقق ، دلیل اینکه ما در آثار شکسپیر مانند اتللو نام امیلیا و در تاجر ونیزی نام فامیل باسانو را مشاهده می‌کنیم همین است .shakespeare-portrait_1-large_trans++9efUTdtp0deNY3K7C-RsKfvQMWxqL8ua9E9NLVzoNlc

485 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *