site hit counter

زمانی که به نظر می آمد پرونده ی سری فیلم های جیسون بورن با فیلم The Bourne Ultimatum در سال ۲۰۰۷ بسته شده باشد ، کمپانی Universal Pictures تصمیم گرفت تا این سری را با کاراکتری جدیدی با نام Aaron Cross با بازیِ جرمی رِنِر ، در فیلم ” میراث بورن ” ( The Bourne Legacy ) در سال ۲۰۱۲ ادامه دهد . اما این فیلم هم از نظر منتقدین و هم از نظر عموم مردم ضعیف تر از انتظار عمل کرد و ان باعث شد که استادیوی Universal Pictures این به اصطلاح ” میراث ” را برای مدتی کنار بگذارند . حالا ، پس از سال ها شایعه و حدس و گمان و خیال پردازی ، ستاره ی این فیلم ، مَت دیمون بازمیگردد تا با پُل گرینگرَس ( Paul Greengrass ) کارگردان شماره جدید این سری_ با عنوانِ Jason Bourne _همکاری کند . بر اساس فیلمنامه ای که خالقین آن ، دیمون ، گرینگرَس ،و کریستوفر رُوز هستند ، این فیلم قرار است مکملی برای داستان این کاراکتر باشد .jason-bourne-2016-matt-damon-training

با وجود اینکه قرار است طی چند ماه آینده این فیلم به روی پرده ی سینما ها برود ، کمپانی Universal هنوز بازاریابی چندانی برای آن انجام نداده است . به جز یک تیزر ۳۰ ثانیه ای و چندی عکس چیزی از این فیلم به بیرون درز نکرده بود ؛ این به ابن معنی بود که کمپانی تصمیم گرفته است بخش عظیمی از فیلم را تا زمان اکران پشت پرده نگه دارد . اما اکنون با منتشر شدن تریلری کامل از این عنوان ، استودیو آماده است در بحث تبلیغات کمی جلو بیافتد .

این طور که مشخص است داستان از این قرار است که عضو سابق سازمان CIA ، نیکی پارسونز ( با بازی Julia Stiles که نقش خود را از شماره های قبلی ادامه می دهد ) سرور های سازمان را هک می کند و اطلاعاتی محرمانه را برای بورن بیرون می کشد و او را در یک شورش شبانه در یونان ملاقات می کند ، از آنجا CIA تصمیم می گیرد تا پارسونز را تعقیب کند و همان موش و گربه بازی معروفی که این سری به خاطر آن مشهور است را به تصویر می کشد . این طور که مشخص است ، گرینگرَس در حال کار بر روی ساخت ِیک جَو آشنا مانند ” حکومت فاسد ” یا از این قبیل چیز هاست ، چیزی که در شماره های قبلی نیز تا حدودی دیده می شد . مخاطبین می فهمند که بورن زمانی که با نام دیوید وِب شناخته می شده ، به خاطر یک دروغ برای پروژه ای داوطلب شده بوده است ، و ماموریت وی این بار این است تا جنایات و بی رحمی هایی که CIA در پروژه ی black ops انجام داده است را فاش کند . _ فراتر کاری که در فیلم The Bourne Ultimatum انجام داد ! از طرفی بورن یک هدف شخصی نیز دارد و آن فهمیدن گذشته اش و به آرامش روانی رسیدن است .31269855

دیدن دوباره ی مت ریمون در نفش اصلی قطعا گیراست ،ولی به علاوه ی آن ، گرینگرَس بازیگران با استعداد زیادی را برای این فیلم انتخاب کرده است . از بازیگران جدید میتوان به Tommy Lee Jones, Alicia Vikander, و Riz Ahmed اشاره کرد . این در حالی است که Vincent Cassel در نقش یک قاتل که برای تعقیب بورن گماشته شده ، شخصیت بد داستان است . سری فیلم های جیسون بورن برای عملکرد های بسیار خوب بازیگران در نقش های خود مشهور است و با این بازیگران با استعداد امکان اینکه این سنت دیرین حفظ شود بسیار زیاد است .

هر زمانی که یک تیم فیلم سازی پس از سالها دوباره به دور هم جمع شوند تا یک سری را ادامه دهند ، همیشه این ریسک و احتمال هست که شکست بخورند و فیلم جدید به خوبی شماره های قبلی نباشد ! از این نظر باید به مخاطبین بگوییم که این امر در شماره ی جدید از این سری رخ نخواهد داد چرا که دیمون و گرینگرَس همیشه دوست داشتند که این عنوان را ادامه دهند و دلیل این همه صبر هم این بوده که یک داستان عالی برای آن پیدا کنند ؛ داستانی که اصرار داشتند خودشان بنویسند و در مورد آن حساسیت خاصی نشان می دادند . بدون شک سری فیلم های جیسون بورن برای این دو خیلی اهمیت دارد و اگر همان طور مه دیمون به صورت ضمنی گفت ، این شماره ، آخرین قسمت از این سری باشد ، قطعا شاهد تلاشی دو چندان خواهیم بود .

در ادامه شما را به دیدن تریلر این فیلم سینمایی دعوت می کنیم :

Jason Bourne در ۲۹ ام جولای سال ۲۰۱۶ به روی پرده ی سینما ها خواهد رفت .

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.