site hit counter

بهروز بقایی بازیگر ، کارگردان و فیلمنامه‌نویس که مدتی از تلویزیون فاصله گرفته بود با برنامه ” خندوانه ” و آیتم سفرهای این برنامه به تلویزیون بازگشت اما اکنون بقایی در گفت‌وگویی عنوان کرد که در سری جدید برنامه ” خندوانه ” حضور نخواهد داشت .412678_423
بقایی دلایل جدایی‌اش از برنامه ” خندوانه ” را این گونه شرح داد : ” طی این مدت در برنامه ” خندوانه ” با آیتم سفرنامه بوده‌ام اما به دلیل این‌که خودم در آینده برنامه‌ای برای گروه کودک و نوجوان در شبکه دو سیما خواهم داشت در سری جدید ” خندوانه ” حضور ندارم . ”

بقایی در مورد اولین کار خود با رامبد جوان سخن گفت : ” اولین همکاری من با رامبد در افتتاحیه شبکه پنج سیما بود . برنامه‌ای با نام ” نوعی دیگر ” که رامبد جوان برای اولین‌بار در آنجا به هنرنمایی درصحنه پرداخت . من هم بعد از مدتی تاخیر کار مجددم را با رامبد جوان داشتم به گونه ای دیگر با رامبد بی‌حساب شدم . ”

سپس از میزان علاقه‌اش به رامبد جوان صحبت کرد : ” رامبد را خیلی دوست دارم و به نظرم او پسر خوبی است . به اضافه این احساس تعلق خاطری که به هم داریم به این دلیل است که شروع کارمان در تلویزیون با هم بود . هر برنامه‌ای که در تلویزیون ایران روی آنتن می‌رود خودم را در نقاط قوت و ضعف آن مسئول می‌دانم و به خودم می‌گویم باید در انجام کارهایی که دارم حساسیت بیشتری به خرج بدهم . ”

وی از ویژگی‌های کارکردن با رامبد جوان نیز صحبت کرد : ” او برای ایجاد انرژی در مردم سعی مستمر دارد و این کار از قوانین کلی اوست . رامبد را خیلی دوست دارم و برایش احترام زیادی قائلم . او همیشه پیگیر مسیری که ادامه می‌دهد ، است . قطعا اگر کار کردن با رامبد جوان برایم خوشایند نبود با او همکار ی نمی‌کردم . ”
بقایی با اشاره به واکنش‌های مردم نسبت به آیتم سفرنامه اظهار داشت : ” واکنش‌های مردم بسیار خوب بود و لطف مردم به من باعث افتخار است و اگر هم اشتباهی داشتم آن‌ها چشم‌پوشی می‌کنند . ”

این هنرپیشه و کارگردان از بازخوردهایی که از سفرنامه‌هایش در ” خندوانه ” برایش به وجود آمده این طور گفت : ” همه این سفرها برای من یک عایدی بزرگ داشت و آن هم این بود که دوباره با سرزمینم و تکه‌تکه خاک وطنم دیدار کردم ولی بدی این کار این‌جا بود که ما بیشتر از دو روز نمی‌توانستیم در آن شهر یا شهرستان بمانیم . این کمی دست و بال ما را بست زیرا امکان ارائه برخی خدمات بود اما به دلیل فرصت کم ، این شرایط فراهم نشد . وجه خوب و خوشایند این سفرها این بود که ما شهر به شهر بگردیم و در مدتی کم تمام نقاط مهجور را ببینیم . همین کار یک تجدید عهدی با مردم سرزمینم بود . ”

بقایی در ادامه از همراهی با سلمان فرخنده در این سفرها گفت : ” سلمان فرخنده پسر بسیار خوبی است و روح زیبا و سالمی دارد من نیز از همکاری با او بسیار لذت بردم ولی فرصت برای آشنایی با روحیاتمان کم بود . ”
وی معتقد است زندگی ما هر روزش خاطره و هیجان است و اضافه کرد : ” ایجاد یک تنوع و دگرگونی در زندگی بسیار خاطره انگیز است . آدمی که هر روزش خاطره باشد یک روز ویژه برای ثبت خاطره نخواهد داشت . ”

بهروز بقایی عموما برنامه‌های تلویزیون را به دلیل این‌که بداند در چه فضایی هست دنبال می‌کند و در این رابطه گفت : ” گاهی اوقات برنامه‌های تلویزیون را می‌بینم و این طبیعی است که بخواهم برنامه ” خندوانه ” را که از برنامه‌های خودم هست دنبال کنم ولی اکثر برنامه‌های تولید ایران را می‌بینم تا بدانم در چه فضایی هستم و در کجا و به چه منظوری کار می‌کنم . برخودم لازم می‌دانم که برنامه‌های تلویزیون را دنبال کنم تا به اشتباهاتم آگاه باشم . ”
وی در پایان گفت : ” ناگفته زیاد است و امیدوارم در عمر کوتاهی که داریم بتوانیم آنها را بیان کنیم . “

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.