نیوشا ضیغمی : " به نظر من تعداد فالورها می‌تواند تعیین کننده دستمزد های بالا باشد ! "

نیوشا ضیغمی بازیگر سینما در خصوص دستمزد بازیگران و عوامل موثر بر آن گفت : ” دستمزد بازیگران ارتباط مستقیمی با فیلمنامه و کارگردانی کار دارد و از همه مهم تر اینکه آن دستمزد بتواند هزینه های یک سال او را تامین کند ؛ چون ممکن است در طول یک سال بازیگر پیشنهادی نداشته باشد . ”

وی افزود : ” بعضی از کارها هستند که از کارگردانی و فیلمنامه بسیار خوبی برخوردارند . در این مواقع بازیگر حاضر است با پایین ترین رقم قرارداد در آن اثر به ایفای نقش بپردازد ، چهارچوب تعیین دستمزد من بستگی به متن و کارگردانی کار دارد و حتی شده در پروژه‌ای که کارگردان آن ، کار اولی بود بازی کردم و هیچگاه از تصمیم خود پشیمان نشدم ؛ چون کار از قدرت خوبی برخوردار بود و توانست در جشنواره های متعدد خارجی به موفقیت برسد . ”

نیوشا ضیغمی در گشت ارشاد
نیوشا ضیغمی در گشت ارشاد

این بازیگر درباره تاثیر تعداد فالوئرهای شبکه مجازی بر رقم قرارداد یک بازیگر ، اظهار داشت : ” به نظر من تعداد فالوئرها می‌تواند تعیین کننده باشد اما باید دید چقدر تعدادی که قابل مشاهده است واقعی و چقدر از آن ها خریداری شده اند . ”

ضیغمی درباره امنیت شغلی بازیگران و چالش بیکاری آن‌ها نیز سخن گفت : ” متاسفانه حرفه ما امنیت شغلی ندارد و مشخص نیست برای بازیگری که امروز در پروژه های متعددی حضور می یابد ، در ادامه هم این روند ادامه داشته باشد . بازیگرانی در این عرصه بودند که دیگر نامی از آن‌ها نیست و کسی سراغی از آن ها نمی‌گیرد و کسی نیست که حالی از آنها بپرسد و یا حتی حمایتی از آنها بکند ، بازیگران تنها حرفه‌شان بازیگری است و اگر پیشنهادی نداشته باشند ، نمی توانند مسائل معیشت خود را رفع و رجوع کنند . بازیگرانی که در دوره هایی نه چندان دور حرفی برای گفتن داشتند امروز به راحتی کنار گذاشته شدند و جوان‌ها جای آن‌ها را گرفتند و این جای تاسف دارد که بازیگرانی که روزگارانی سوپراستارهای این عرصه بودند به فراموشی سپرده شدند و حتی بیمه بیکاری هم ندارند که کمک خرجی برای آن‌ها باشد . ”

وی در خصوص جنبه اخلاقی و عقلانی درخواست دستمزدهای چندین میلیونی برخی بازیگران اظهار داشت : ” برخی از بازیگران هستند که رقم های میلیونی را برای بازی در یک نقش پیشنهاد می دهند که البته تعداد آن ها به انگشتان یک دست هم نمی رسد اما نحوه بازی آن ها به گونه ای است که به شدت بر روی گیشه تاثیر مثبتی می گذارد و فیلم را با فروش خوبی روبه رو می کند و این چنین بازیگری لایق چنین قرارداد هایی است . امثال رضا عطاران که با بازی جادویی خود می توانند مخاطبان بسیاری را راهی سینما کنند . به نظرم پول سال ها تلاش و خاک صحنه خوردنش را می گیرد . البته من هرگز سینما را با پول مقایسه نکرده و نخواهم کرد ؛ چون سینما برای من بسیار ارزشمند است و تنها چیزی که برای من مهم است کارگردانی و فیلمنامه آن است . “

164 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *