اشتیاق کشور های جهان برای گرفتن امتیاز نمایش فیلم " فروشنده " ساخته اصغر فرهادی

کمپانی فرانسوی ” ممنتو ” از واگذری امتیاز نمایش فیلم ” فروشنده ” ساخته اصغر فرهادی به چندین کشور جدید در سراسر جهان خبر داد .

پس از نمایش فیلم ” فروشنده ” در جشنواره فیلم کن که با اعطای جایزه بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر مرد کن به این فیلم همراه بود ، کمپانی فرانسوی ” ممنتو ” از واگذاری حق نمایش این فیلم به کشورهای جدیدی چون انگلیس ، آلمان ، بلغارستان ، جمهوری چک ، اسلواکی ، رومانی ، استرالیا و نیوزلند خبر داد .

بنا بر این گزارش ، ” فروشنده ” پیش از این در بخش بازار جشنواره فیلم کن نیز با استقبال کشورهای دیگر مواجه شده بود و امتیاز اکران به کشورهای آرژانتین ، برزیل ، مکزیک ، کلمبیا ، پرو ، اکوادور ، بولیوی ، آمریکای مرکزی ، آمریکای لاتین ، چین ، تایلند ، ژاپن ، هنگ کنگ و تایوان فروخته شده بود .

اسپانیا ، ایتالیا ، اتریش ، سوئیس ، لیختن‌اشتاین ، اسکاندیناوی و ایسلند ، پرتغال ، مجارستان ، لهستان ، یونان و قبرس نیز از جمله کشورهای اروپایی هستند که پیش از این حق اکران فیلم ” فروشنده ” را خریداری کرده‌اند .

به گفته اسکرین دیلی ، فیلم جدید فرهادی از سوی کمپانی ” فالکون فیلمز ” در منطقه خاورمیانه و توسط کمپانی ” زینوفیلمز» در ترکیه اکران خواهد شد.

کمپانی فرانسوی ” ممنتو ” که دومین همکاری خود را با فرهادی تجربه می‌کند قرار است از نوامبر ۲۰۱۶ فیلم ” فروشنده ” را در سینماهای فرانسه اکران کند .

همچنین طبق اعلام پیشین در جریان جشنواره فیلم کن ، کمپانی فیلمسازی آمازون و گروه رسانه‌ای ” کوهن ” امتیاز نمایش فیلم ” فروشنده ” را در منطقه آمریکای شمالی در اختیار گرفته‌اند .

233 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *