شرط اکران فیلم بارکد: صدای "یاس" از تیتراژ فیلم باید حذف شود!

فیلم سینمایی «بارکد» در آستانه اکران عمومی به مشکل حذف ترانه تیتراژ برخورده است.

بهرام رادان در همین رابطه اعلام کرد به کارگردان فیلم گفته شده تیتراژ پایانی این فیلم را که یاسر بختیاری (یاس) رپر ایرانی خوانده باید حذف شود وگرنه فیلم با مشکل اکران مواجه خواهد شد.

رادان در اینستاگرام خود یادداشتی اینطورنوشت:

تاريخ تكرار مي شود: حدود ده سال پيش جناب مهرجويى تماس گرفتند و گفتند “دارند جلوى اكران سنتورى را مي گيرند.” بيشتر ايرادشان روي صداى محسن چاوشي بود. …و حالا مصطفي كيايي زنگ زد و گفت نگران اكران چهارشنبه باركد به خاطر صداي ياس است؛ انگار تماس هايي گرفته شده بود. تمام تلاشم اين ست كه باركد به سرنوشت سنتورى مبتلا نشود. ياسر، رفيق عزيزم هم خوب مي داند كه براى شنيده شدن صدايش در سالن هاي سينما تمام سعى مان را كرده ايم و مي كنيم. به اميد روزى كه همه صداها شنيده شوند… آمين.

A photo posted by BahramRadan (@bahramradan) on

«تاریخ تكرار می شود: حدود ده سال پیش جناب مهرجویى تماس گرفتند و گفتند “دارند جلوى اكران سنتورى را می گیرند.” بیشتر ایرادشان روی صداى محسن چاوشی بود.

…و حالا مصطفی كیایی زنگ زد و گفت نگران اكران چهارشنبه باركد به خاطر صدای یاس است؛ انگار تماس هایی گرفته شده بود.

تمام تلاشم این ست كه باركد به سرنوشت سنتورى مبتلا نشود. یاس، رفیق عزیزم هم خوب می داند كه براى شنیده شدن صدایش در سالن های سینما تمام سعى مان را كرده ایم و می كنیم.

به امید روزى كه همه صداها شنیده شوند.

آمین.»

این اتفاق در حالی رخ داده که ترانه تیتراژ فیلم «بارکد» در تمام نمایش های فیلم در جشنواره فجر بدون مشکل پخش شد و فیلم از چند هفته پیش و پس از اعمال تمام اصلاحیه های مد نظر شورای پروانه نمایش مجوز خود را گرفته است و حالا در آستانه اکران عمومی اعلام شده ترانه ای که یاس برای این فیلم خوانده باید از تیتراژ پایانی در نسخه نهایی حذف شود.

جالب تر اینجاست که محسن چاوشی پس از آن که فیلم سنتوری توقیف شد و اجازه اکران پیدا نکرد مجوز خود را گرفت و خیلی بعید نیست که یاس هم در ماه ها یا شاید هم سال های آینده مجوز فعالیت بگیرد و فقط این وسط فیلم کیایی قربانی دستور العمل های ناگهانی مدیریت سینمای ایران می شود، درست مثل فیلم «سنتوری» داریوش مهرجویی.

حالا باید منتظر ماند و دید کیایی با حذف ترانه تیتراژ فیلم خود موافقت خواهد کرد و فیلم بدون ترانه تیتراژ پایانی اکران خواهد شد یا نه.

«بارکد» پنجمین فیلم بلند مصطفی کیایی است که بهرام رادان، محسن کیایی، سحر دولتشاهی، بهاره کیان افشار، پژمان بازغی و رضا کیانیان بازیگران اصلی آن هستند. این فیلم که سومین فیلم برتر از نگاه مردم در جشنوار سی و چهارم شد داستان دو رفیق خرده خلافکار است که وارد ماجرای عجیبی می شوند.

189 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *