نبرد طرفداران " هابیت " در جنگل های چک + عکس

هواداران تالکین و جهان داستانی او یک جنگل کوچک نزدیک دوکسی در جمهوری چک را انتخاب کردند تا در آنجا به نبردی به شیوه دنیای داستانی ” هابیت ” بپردازند .

در روز یکشنبه _ که روز تعطیل آخر هفته بود _ آنها بار دیگر نبرد پنج لشگر ، برگرفته از فیلم ” هابیت ” زنده کردند و جمعی زیادی از اورک‌ها ، وارگ‌ها ، مردان دیل ، الف‌ها و دیوارو‌ها را مورد هجوم خود قرار دادند . شمشیرها و نیزه‌های حماسی این دنیای افسانه ای هم در این میدان نبرد موجود بودند .

این نبرد نخستین بار در سال ۲۰۰۰ با حضور جمع کم و انگشت شماری از هواداران تالکین برگزار شد و امسال نیز حدود ۱۰۰۰ نفر جمع شده بودند تا دوباره با پوشیدن لباس‌ها و گریم‌هایی که واقعا استادانه انجام شده بود ، این نبرد اسطوره ای را را زنده کنند .

در این نبرد دو جناح ” خوب ” شامل الف‌ها و مردم و دروف‌ها با جناح ” تاریک ” شامل اورک‌ها ، مردان وحشی یا دانلندینگ‌ها و ناراکورها در مقابل هم قرار گرفتند .

لازم به ذکر است که نتیجه این نبرد از پیش تعیین شده نیست و ممکن است گاهی ، برخلاف روال داستان اصلی ، نیروهای ” تاریک ” بر نیروهای “خوب ” چیره شوند .

در این مراسم امکان خرید لباس نیز وجود داشت ، اما شرکت کنندگان تمایل داشتند از لباس‌هایی که متعلق به خودشان بود و با سلیقه خودشان و بر مبنای شخصیت‌های فیلم تهیه شده بود استفاده کنند .

در کتاب اوج نبرد در پای کوه تنها رخ می‌دهد ؛ این نبرد ، در واقع همان نبردی است که پیتر جکسون آن را در سال ۲۰۱۴ در فیلم حماسی ” هابیت : نبرد پنج لشکر ” به تصویر کشید .

فیلم ” هابیت ” به کارگردانی پیتر جکسون در سه قسمت ساخته شد ؛ قسمت اول و دوم فیلم به ترتیب در ۱۴ دسامبر ۲۰۱۲ و ۱۳ دسامبر ۲۰۱۳ و قسمت سوم نیز در ۱۷ دسامبر ۲۰۱۴ به روی پرده سینما رفتند .

در ادامه می توانید عکس های گرفته شده از این مراسم را از پنجره ی دوفصل مشاهده نمایید :

256 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *