site hit counter

طبق گزارشات ، فروش این فیلم در چین پنج برابر فروش افتتاحیه فیلم در آمریکا بوده است . فروش آخر هفته ی ” وارکرفت ” برای اولین بار در آمریکا معادل ۲۷ میلیون دلار بود .

تا به امروز ، هیچ فیلمی در سینمای چین به این سرعت از مرز فروش ۱۳۵ میلیون دلار عبور نکرده بود . طوری که فروش بی‌سابقه فیلم در چین مجموع فروش بین‌المللی فیلم را به ۲۲۷ میلیون دلار رساند . این فیلم تا کنون در ۵۱ بازار خارج از آمریکا اکران شده و در ۴۵ بازار صدرنشین فروش بوده است .

” وارکرفت ” پس از چین بیشترین فروش خارجی خود را در روسیه تجربه کرد . این فیلم در ۱۶ روز اکران در روسیه به فروشی برابر با ۱۹٫۱ میلیون دلار دست یافت .

این فیلم که با اقتباس از یک بازی ویدئویی ساخته شده است ، در سینماهای آمریکای شمالی رقابت را به قسمت دوم فیلم ” احضار روح ” واگذار کرد و در جدول پرفروش‌های سینمای آمریکا با ۲۷ میلیون دلار در رده دوم ایستاد .

کمپانی‌های Universal و Legendary حدود ۱۶۰ میلیون دلار برای ساخت این فیلم هزینه کرده‌اند . با توجه به فروش متوسط فیلم در آمریکا چشم امید سرمایه‌گذاران پروژه به فروش بالای فیلم در بازارهای خارجی است .

در حالی که توزیع‌کننده فیلم در بیشتر نقاط جهان کمپانی Universal است ، اکران فیلم در چین برعهده کمپانی‌های چاینا فیلم گروپ و هاوکسیا است .

” وارکرفت ” یک فیلم حماسی فانتزی به کارگردانی دانکن جونز است . تراویس فیمل ، پائولا پاتن و بن فاستر در این فیلم نقش‌آفرینی می‌کنند .

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.