site hit counter

به گزارش دوفصل به نقل از دیلی صباح ؛ جان کری وزیر امور خارجه ، در یک مراسم که در جامعه ی مسلمانان دلاس آمریکا براگزار شد ، سخنرانی کرد. در طی سخنرانی جان کری که با جمله ی «سلام علیکم و به همه مسلمانان فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را تبریک می گویم» اغاز شد و به مشکلات پناهندگان پرداخت و اضافه کرد که پناهندگان برای جامعه ی آمرکیایی هیچگونه تهدیدی نیستند و تبعیض علیه مردم بر اساس مذهب و یا سنت و ملیت بر اساس ارزش های آمریکایی کاری غلط است.در این رویداد و دورهمی اعضای مذاهب مختلف شرکت داشتند . کری همچنین به مسئله ی تعدد پناه جویان و آوارگان جنگی پرداخت و گفت “اگر بخواهیم به تمام پناهندگان در یک کشور جای دهیم ، به پرجمعیت ترین کشور جهان تبدیل خواهد شد!

کری همچنین از حوادث مرتبط با اسلام هراسی در آمریکا انتقاد کرد و گفت:
“نفرت در آمریکا علیه مسلمانان ، آنها را به یک هدف در جهت به خدمت گرفتن گروهک های تروریستی تبدیل خواهد کرد.این تمایل که جنگ میان آمریکا و اسلام باشد نشان داده می شود که اصلا درست نیست.

John+Kerry+Angelina+Jolie+attend+interfaith+NzMJnyu4j41l

هیچ کشور دیگری مانند آمریکا اجازه نخواهد داد که جامعه ی مسلمانش در آنجا آزادانه زندگی کند(!).

آنجلینا جولی ، بازیگر و سفیر حسن نیت سازمان ملل متحد در امور پناهندگان نیز در این مراسم حضور داشت و برای دعوت شدنش تشکر کرد.آنجلینا جوبی که سال ها در حوزه ی “جولی که سال ها سفیر حسن نیت سازمان ملل متحد” فعالیت دارد ،مانند کری توجه حضار به افزایش حوادث مسلمان ستیزانه سخن گفت و از همه کشور ها درخواست کرد با توجه به تعداد آوارگان جنگی ، پذیرای پناهندگان باشند  تا بار مسئولیت مقابله با اینگونه مشکلات به اشتراک گذاشته شود.

جولی در آخِر گفت:

«همه انسان ها تحت یک شرایط متولد می شوند و از نظر حقوق با هم برابرند.»

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.