گپ و گفتی کوتاه با سازنده ی فیلم Thor: Ragnarok : کار در استدیو مارول چگونه است؟!

در سال های اخیر استودیوی مارول کار بسیار فعال بوده و این امر در مدیران این کمپانی مانند Kevin Feige که در موفقیت عناوین کمپانی مارول نقش به سزایی داشته اند ، کاملا برای همگان مشهود بوده است.مارول نه تنها جو خلاقانه ی کمپانی و استدیو را حفظ کرده  ، بلکه توانسته  بر کارگردانان و آثارشان کنترل داشته تا خروجی کمپانی دقیقا چه چیزی باشد تاثیرگذار باشد درست مانند آنچه در دو نسخه ی ” انتقام جویان ” ، به کارگردانی Joss Whedon شاهدش بودیم.

با دیدن پشت صحنه های فیلم های مختلف این کمپانی ، شاید برایتان این وسوال پیش بیاید که فیلم سازان در مورد کار کردن در استودیو مارول چه نظراتی دارند؟!
خوشبختانه ، Taika Waititi ، کارگردان فیلم Thor: Ragnarok در پاسخ به این پرسش گفت :

” همه چیز مانند قبل خوب است ! نظم کار ها از قبل بیشتر شده و برای کسی مثل من تغییری بزرگ محسوب می شود . به علاوه اینکه اطراف من با استعدادهای زیادی پر شده است ، آدم هایی واقعا فوق العاده!. من به افراد بزرگ و خلاقی دسترسی دارم. در مورد کارهای مربوط به استودیو نیز باید بگویم این مردم مانند یک استودیو نیستند خیلی محشر و باهوش و خلاق تراند ! من از بودن در کنارشان لذت می برم . و باید بگویم من در ساخت تبلیغ بازرگانی هم بوده ام و با بدترین های این حرفه نیز کار کردم . باید یگویم هیچ چیز مانند کار با افرادِ تبلیغاتی شما را محدود نمی کند! “thor-3-ragnarok-chris-hemsworth

وی در پاسخ به این پرسش که آیا سبک کمدی نامتعارف این کارگردان مستقل ، در کار های بزرگ بعدی دیده خواهد شد یا خیر گفت :

” بله …تا زمانی که …اِم ( با خنده ) نمی دانم! … فقط می توانم امیدوار باشم . سعی می کنم تا جایی که امکان دارد این سنت قدیمی را در خود حفظ کنم … ببینم چه می شود . بدون شک باید به نظر مردم نیز توجه کرد وگرنه کارمان فقط به درد خودمان میخوریم ! ”

در ادامه از وی پرسیده شد که آیا با اینکه کنترل تمام کار با وی نباشد مشکلی دارد یا خیر. وی نیز در پاسخی غیر منتظره گفت :

” فکر نمی کنم زیاد مهم نباشه! . من Thor را که خلق نکردم ! پس نیاز آنچنانی هم به داشتن کنترل بر تمام جزئیات آن نمی بینم. برایم سوال این است که Stan Lee ( خالق Thor ) درباره ی من که دارم فیلم Thor را می سازم چه فکر می کند ؟! ( با خنده ) ”

البته این حرف وی تا حدودی درست است . داستان خدایان اسکاندیناوی خیلی طولانی است و اینکه Waititi تنها کسی باشد که به عنوان ” صاحب ” برای آن تصمیم بگیرد کمی به دور از منطق است .

Captain America: Civil War اکنون بر روی پرده ی سینماهاست . به دنبال آن به ترتیب Doctor Strange در ۴ نوابر ۲۰۱۶ ، Guardians of the Galaxy Vol. 2 در ۵ مِی ۲۰۱۷ ، SpiderMan: Homecoming در ۷ جولای ۲۰۱۷ ، Thor: Ragnarok در ۳ نوامبر ۲۰۱۷ ، Black Panther در ۱۶ فوریه ۲۰۱۸ ، Avengers: Infinity War Part 1 در ۴ مِی ۲۰۱۸ ، Ant-Man and the Wasp در ۶ جولای ۲۰۱۸ ، Captain Marvel در ۸ مارس ۲۰۱۹ ، Avengers: Infinity War Part 2 در ۳ مِی ۲۰۱۹ ، چند عنوان مارول که هنوز نامشان مشخص نیست در ۱۲ جولای ۲۰۱۹ ، ۱ مِی ، ۱۰ جولای ، ۶ نوامبر سال ۲۰۲۰ ، به روی پرده می رود .

246 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *